• DOLAR 8.008
  • EURO 9.536
  • ALTIN 464.69
  • ...
Kudüs'te Filistinlilere ait evler yıkılarak Filistinliler göçe zorlanıyor

İşgalciler, Kudüs'te sadece şehir içinde kalan bölgelerde değil çevredeki kırsal alanda da Filistinlilerin evlerini yıkarak buralarda, işgal edilmiş topraklara gayri meşru yollarla getirilen yahudi göçmenler için yer açmaya çalışıyorlar.

İşgal rejimi, Kudüs'ün Sur Bahir mıntıkasında Muhammed Ömer Tarşan'ın ailesine ait olan iki katlı binayı yıkmasından sonra yine Kudüs'ün kırsal bölgesinde yer alan Ebu Dis ve Sevahire beldelerinde de üç binayı yıktı.

Sevahire Beldesinin Topraklarını Koruma Komitesi'nin başkanı Yunus Cafer yaptığı basın açıklamasında işgalcilerin, Şakir Es-Serhi adında bir vatandaşa ait 30 m2 alana sahip bir evle, İsmail Halil Hezalin adlı vatandaşa ait bir evi yıktıklarını belirtti.

Kudüs'ün kırsal alanında yahudi yerleşimine karşı mücadele konusunda öne çıkan aktivistlerden Muhammed Hicazi de işgalcilerin, Ebu Dis beldesinin arazileri içinde yer alan ve siyonistlerin Kedar yahudi yerleşim merkezlerinin hizasında bulunan Ebu Hindi vadisinin meskun bölgesinde bir evi yıktıklarını belirtti. Hicazi, işgalcilerin, buradaki evi Sevahire'deki evleri yıkmak için baskın düzenlemeye gittikleri sırada yıktıklarına dikkat çekti. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir