• DOLAR 8.558
  • EURO 10.128
  • ALTIN 495.69
  • ...
KYK Burs başvurusunda 'üyelik' sorusuna cevap geldi

E Devlet üzerinden burs ve kredi başvurusu yapan öğrenciler başvuru formunda yeni bir soruyla karşılaştı. Önceki yıllarda yapılan başvurularda bulunmayan "Gençlik Merkezleri'ne ve Genç Gönüllüler Platformu'na üye misiniz?" soruları dikkat çekti.

Üniversite öğrencilerinin burs ve kredi değerlendirmelerinde bu iki kuruma üyeliğin bir kriter olup olmadığı bilinmiyor. Adayların başvuru formunda bu alanı boş bırakma imkanı da bulunmuyor.

BAKANLIKTAN AÇIKLAMA
KYK Burs ve Kredi başvurularında öğrencilere Gençlik Merkezi ve Genç Gönüllüler Platformu üyeliklerinin sorulması kafaları karıştırdı. Konunun gündeme gelmesinin ardından Gençlik ve Spor Bakanlığı yazılı açıklamada bulundu.

Bakanlığın yazılı açıklaması şöyle:

"Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü burs ve kredi başvurusuna katılan tüm gençlerimize teşekkür eder; başvuru esnasında gençlerimize yönelik yapılan anket çalışmasında yer alan bakanlığımıza ait gençlik merkezleri ve gönüllülük faaliyetlerine ilişkin sorulara verilen yanıtların başvuru sonucunu etkileyemeyeceğinin altını çizmek isteriz.

Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü burs ve kredi formlarımızda yer alan gençlik merkezleri ve gönüllülük faaliyetlerine ilişkin sorular, bilgilendirme amaçlı olup, gençlerimizin bakanlığımızın bu tür faaliyetlerine katılmaları doğrultusunda davet niteliğindedir."

Gençlik Merkezleri ve Genç Gönüllüler Platformu nedir?
Gençlik ve Spor Bakanlığı bünyesinde faaliyet gösteren Gençlik Merkezleri, Türkiye'nin birçok şehrinde kamplar etkinlikler düzenliyor.

Genç Gönüllüler Platformu ise Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde ulusal ve uluslararası faaliyet gösteren bir platform.

 

 

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir