• DOLAR 7.819
  • EURO 9.36
  • ALTIN 449.547
  • ...
HÜDA PAR Batman İl Başkanı Şahin’den Peygamber Sevdalılarına ziyaret
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

İl Başkanı Davut Şahin ve beraberindeki heyet, Peygamber Sevdalıları Vakfı Batman İl Koordinatörlerinden Nurettin Teymur, Tanıtım ve Medya Başkanı Feyzi Aydın ile vakfın yönetim kurulu üyeleri tarafından karşılandı.

Ziyarette Şahin, Hazreti Muhammed'in (Sallallahu Aleyhi Vesellem) dünyaya teşriflerinin yıl dönümü münasebetiyle vakıf yetkililerinin Mevlid Kandili'ni kutladı.

 

Peygamber Efendimizin mesajının iyi anlaşılması için önemli çalışmalara imza attıkları için Peygamber Sevdalıları Vakfına teşekkür eden Şahin, “Bugün Peygamber Efendimizin doğum yıldönümüdür. Bölgemizde programlı bir şekilde Resulullah’ın (Sallallahu Aleyhi Vesellem) mesajını, öğretilerini geniş kitlelere ulaştırmaya çalışan Peygamber Sevdalıları Vakfının Batman Koordinatörlüğünü ziyaret ettik. Vakfımız insanların şiddetle ihtiyaç duyduğu Resulullah’ın (Sallallahu Aleyhi Vesellem) kutlu mesajını halkımıza ulaştırmaya çalışıyorlar. Bu anlamda çok mukaddes bir faaliyet icra etmektedirler. HÜDA PAR Batman İl Başkanlığı olarak bunu takdirle karşılıyoruz, şükran duyuyoruz.” dedi.

Tek kurtuluşun Peygamber Efendimizin sünneti ve mesajında olduğunu ifade eden Şahin, “İnsanlık Resulullah’ın (Sallallahu Aleyhi Vesellem) öğretilerinden yoksun bir şekilde hayat sürecekse işte bugün Macron’un destekçilerinin düştükleri gibi çok derin bir hüsran çukuruna düşecekler. İşte o halden, seviyesizlikten kurtulmak için Resulullah’ın (Sallallahu Aleyhi Vesellem) sünnetine, kutlu mesajına yapışmaktan başka insanlığın bir çaresi yoktur.” diye konuştu.

“Gençlerimizi Resulullah’ın hayatıyla ne kadar tanıştırıyoruz?”

Avrupa’nın artık aleni bir şekilde İslam’a düşmanlık yaptığını vurgulayan Şahin şöyle devam etti:

“Peygambere ve İslam’a saldırılarla aslında Avrupa zihinlerindeki arka planını, düşüncelerini yansıtıyor. Onlar kendilerine düşeni yapıyorlar. Biz Müslümanlar da kendi üzerimize düşeni yapmalıyız. HÜDA PAR Batman İl Başkanlığı olarak diyoruz ki evet onlar muvaffak olmayacaklar ama Müslümanların da yapacakları bir şey yok mu? Biz bu tavırlar karşısında nasıl bir duruş sergiliyoruz? Neslimize nasıl bir bilinç veriyoruz? Gençlerimizi Resulullah’ın (Sallallahu Aleyhi Vesellem) hayatıyla ne kadar tanıştırıyoruz? Özellikle eğitim sistemimizde Resulullah’ın (Sallallahu Aleyhi Vesellem) mesajını ne kadar öğrencilerimizin önüne koyuyoruz? Ne kadar eğitim müfredatımıza koyuyoruz?”

“Neslimizin Avrupa tarzında bir hayat yaşamamaları için Resulullah’ın hayatını kalplerine nakşetmeliyiz”

Son olarak Şahin, “Bu kutlu mesajlar eğer eğitim müfredatımızda yer almıyorsa gençlik Peygamberden habersiz bir şekilde büyüyecek. Neslimizin Avrupa tarzında bir hayat yaşamamaları için Resulullah’ın (Sallallahu Aleyhi Vesellem) hayatını onların zihinlerine, kalbine nakşetmemiz lazım. Bu da devlet politikası olmalıdır. Bu anlamda İslami STK’ların önü açılmalı ki daha rahat bir şekilde bunu insanımıza sunabilsinler. Bu manada Peygamber Sevdalıları ciddi gayretler içerisindedir.” ifadelerini kullandı.

“Avrupa’nın İslam’a karşı maskeleri düşmüştür”

Ziyaretlerinden ötürü HÜDA PAR heyetine teşekkür eden Peygamber Sevdalıları Vakfı Batman İl Koordinatörlerinden Nurettin Teymur, “Peygamber Sevdalıları Vakfı olarak HÜDA PAR’ın çalışmalarını hem yakından takip ediyoruz hem de takdir ediyoruz. Gerçekten siyasete yeni ivme kazandırdınız. Avrupa’nın İslam’a karşı maskeleri düşmüştür. Bizler zaten bunları biliyorduk. O maskelerinin altında ne katliamların olduğunu biliyoruz.” dedi.

“Avrupa İslam’a gebedir”

Tanıtım ve Medya Başkanı Feyzi Aydın ise şunları söyledi: “Böylesi kutlu bir günde bizleri hatırlamış olmalarından dolayı HÜDA PAR heyetine teşekkür ediyoruz. Ziyadesiyle sevindik. Bugün önemli, kutlu bir gündür. Peygamber efendimizin viladetinin yıldönümüdür. Avrupa’da Fransa’nın başını çektiği Peygamberimize hakarete karşı HÜDA PAR’ın Türkiye’de yaptığı basın açıklamalarını yakından takip ettik, açıklamalara iştirak ettik. Gerçekten çok önemli açıklamalardı. Avrupa’nın bu haykırışları Avrupa’nın İslam’a gebe olduğunu gösteriyor. Ve bu haykırışlar İslam’ın yaklaşan doğum sancılarıdır.”(İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir