• DOLAR 7.956
  • EURO 9.474
  • ALTIN 462.815
  • ...
İki kız kardeş, maske uyarısı yapan görevliyi 27 yerinden bıçakladı

ABD'nin Illinois eyaletine bağlı Chicago kentinde yaşanan olayda, Emniyet Sözcüsü Karie James, West Chicago'daki bir mağazanın güvenlik görevlisinin, buraya gelen 21 yaşındaki Jessica Hill ile 18 yaşındaki Jayla Hill'e maske takmaları ve el dezenfektanı kullanmaları konusunda uyardığını söyledi.

James, maske kullanmayı kabul etmeyen kadınlardan birinin görevliye yumruk attığını belirtti.

ÇANTASINDAN BIÇAK ÇIKARIP SALDIRDI

Kardeşlerden Jessica'nın sırt çantasından çıkardığı bıçakla 32 yaşındaki güvenlik görevlisine saldırdığını anlatan James, bu sırada Jayla'nın da görevlinin saçlarından tuttuğunu aktardı.

27 KEZ BIÇAKLANDI

James, göğsü, sırtı ve kollarından 27 kez bıçaklanan güvenlik görevlisinin hastaneye kaldırıldığını açıkladı. Görevlinin durumunun ciddiyetini koruduğunu kaydeden James, olay yerinde gözaltına alınan kardeşlerin, ufak yaralanmalar nedeniyle bölgedeki bir hastanede tedavi edildiğini söyledi.

MEŞRU MÜDAFAA SAVUNMASI

Mahkemenin iki kız kardeşe atadığı avukat, kefalet duruşmasında Cook İlçesi Bölge Hakimi Mary C. Marubio'ya, olayın meşru müdafaadan kaynaklandığını söyledi. Avukat, her iki kardeşin de bipolar bozuklukları olduğunu savundu. Davaya bakan savcılar ise güvenlik görevlisinin saldırıdan önce kadınlara hiç yaklaşmadığını belirtti.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir