• DOLAR 8.475
  • EURO 10.073
  • ALTIN 497.64
  • ...
Van Büyükşehir Belediyesi, araç yedek parçasında yüzde 40 tasarruf sağladı

Kamu kaynaklarını verimli ve etkin kullanmayı hedefleyen Van Büyükşehir Belediyesi, kendi işgücünden maksimum düzeyde faydalanarak tasarruf sağlıyor.

Bu kapsamda Makine İkmal Dairesi Başkanlığı bünyesindeki yedek parça ambarında araçların bakım, onarım ve tamirinde kullanılmak üzere nisan ayında yaptığı ihale ile aldığı yedek parçaların sadece yüzde 63’ünü kullandı.

Aradan geçen 7 aylık süreçte 36 bin 87 adet yedek parça ile 4 bin 743 tamir, bakım ve onarım işi gerçekleştirildi. Yapılan onarım sayesinde Büyükşehir Belediyesi araçların yedek parça temini konusunda yüzde 40’lık tasarruf sağlanmış oldu.

Aynı zamanda barkod sistemi de kullanılarak ambara giriş-çıkışı yapılan malzemelere bu sayede daha rahat ulaşılırken olası malzeme kayıplarının da önüne geçiliyor.

14 atölyede 64 personel ile 3 bin metrekarelik alan üzerinde kurulu makine ikmal yerleşkesinde vatandaşların hizmetinde kullanılan belediyeye ait 483 aracın tamir, bakım ve onarım işleri yapılarak hem işgücü hem zaman hem de yedek parça kullanımından ciddi bir tasarruf sağlanıyor. (İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir