• DOLAR 8.754
  • EURO 10.389
  • ALTIN 496.61
  • ...
Siyonist yardakçı BAE'den Sudan'a yarım milyar dolarlık rüşvet!

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE), Sudan'a sözde ekonomi, sağlık ve eğitim alanlarında harcamaları için yardım adı altında 556.5 milyon dolar para verdi.

BAE haber ajansı WAM'a göre, Sudan'a 2019'da 1.5 milyar dolarlık yardım sözü verilmişti. Ancak son yardımın, Sudan'ın siyonist işgal rejimiyle normalleşme adı altında ihanet anlaşmasına varmasının ardından gelmesi anlaşmanın çok daha öncesinden gizli bir şekilde yürütüldüğünü ortaya koydu.

BAE'nin, şu ana kadar Abu Dabi Kalkınma Fonu aracılığıyla Sudan Merkez Bankası'na 250 milyon dolar, Sudan bütçesine de 119.8 milyon dolarlık rüşvet verdiği belirtiliyor.

Başta Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) olmak üzere Körfez ülkeleri ile Siyonist işgal rejimi arasında uzun süredir perde arkasında yürütülen temas süreci, ABD Başkanı Donald Trump'ın 13 Ağustos'ta BAE'nin, 11 Eylül'de de Bahreyn'in işgalci siyonistlerle ile normalleşme anlaşmasına vardığını açıklamasıyla aleni hale gelmişti.

Trump, 23 Ekim’de yaptığı açıklamada, Sudan'ın da işgalci Siyonist rejim ile barış yapmak ve ilişkilerini normalleştirmek konusunda anlaşmaya vardığını duyurmuştu. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir