• DOLAR 8.068
  • EURO 9.678
  • ALTIN 461.035
  • ...
SON DAKİKA
Engelliler üniversitede ürettikleri ile hayata tutunuyorlar
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi (AİÇÜ) ve Serhat Kalkınma Ajansı'nın (SERKA) katkılarıyla açılan ve 20 engellinin istihdam edildiği Engelsiz Yaşam Merkezi'nde günlük 100 bin adet pet bardak, ıslak mendil ve peçete üretimi gerçekleştiriliyor. 

Çalışanlar engelliler

Rektör Prof. Dr. Abdulhalik Karabulut, bu proje ile şimdilik 20 gence iş istihdamı sağladıklarını ve zamanla bu sayıyı yükseltmek istediklerini söyledi.

3 farklı kategoride üretim yapıldığını ifade eden Karabulut, "Biz Ağrı İbrahim Çeçen Üniversitesi olarak toplumsal katkıyı özellikle önemsiyoruz. Bu sorumluluk çerçevesi içerisinde Engelsiz Yaşam Merkezi'mizi kurduk ve bu Engelsiz Yaşam Merkezi'nde özellikle SERKA'ya proje yazdık. SERKA'nın desteğiyle engelli kardeşlerimizin istihdamını sağlayacak, tabiri caizse balık yemeyi değil balık tutmayı öğretecek bir proje kapsamında sadece engelli kardeşlerimizin çalışacağı bir üretim tesisi kurduk. Bu üretim tesisinde 20 civarında kardeşimiz çalışıyor ve bu 20 kardeşimiz 3 farklı kategoride peçete, pet bardak ve ıslak mendil üretimini gerçekleştiriyorlar. Üretim sayısı gittikçe artacak, ortalama 100 bin civarında günlük üretim gerçekleştireceğiz. Daha sonra belki bazı eksiklerimizi de tamamlayarak bu üretimi Ağrı'nın da ötesinde, bölgenin ihtiyacını karşılayacak seviyeye getireceğiz diye planlıyoruz." şeklinde konuştu. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir