• DOLAR 7.87
  • EURO 9.381
  • ALTIN 457.672
  • ...
Fransa'dan ağır tahrik: Hükümet binasına Charlie Hebdo karikatürleri yansıtıldı

İslam'ın krizde olduğunu iddia eden Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, büyük bir skandala daha imza attı.

Fransız hükümeti binasına 21 Ekim akşamı başta Hazreti Muhammed'e hakaret içeren karikatür olmak üzere Charlie Hebdo'ya ait İslam aleyhtarı çizimler yansıtıldı. Hükümet binasına tahrik içerikli yayınların yansıtılması esnasında bina çevresinde geniş güvenlik önlemleri alındı. Hükümet binasında gerçekleşen ışık gösterisinde Charlie Hebdo binasında öldürülen çalışanlar ve aynı sebeple başı kesilen Fransız öğretmenin fotoğraflarına yer verildi.

Öldürülen öğretmeni kahraman ilan etti

Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Hazreti Muhammed'e hakareti savunduğu için Çeçen bir Müslüman tarafından kafası kesilerek öldürülen 47 yaşındaki Fransız öğretmen için hazırlanan cenaze törenine katıldı. Macron törende yaptığı konuşmada, “O Cumhuriyet değerlerine kendini adadığı için öldürüldü. O, İslamcılar bizim geleceğimizi istedikleri için öldürüldü. İslamcılar, onun gibi sessiz kahramanlar olduğu için emellerine ulaşamayacak” dedi.''

Karikatürlerden vazgeçmeyeceğiz

Son dönem sergilediği İslam karşıtı söz ve tavırları nedeniyle eleştirilen Macron, ''Bizler, özgürlük ve Cumhuriyet için savaşacağız, Samuel Paty, Cumhuriyet’in ve özgürlüğün bir yüzü haline geldi” diye konuştu. Fransa Cumhurbaşkanı ayrıca, Samuel Paty'nin "ölümcül bir komplo ve ötekine karşı nefretin kurbanı olduğunu vurguladı ve özgürlükleri savunmaya devam edecek ve karikatürlerden vazgeçmeyeceğiz'' ifadelerini kullandı.

 Kaynak: Referans medya

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir