• DOLAR 8.646
  • EURO 10.325
  • ALTIN 495.644
  • ...
Siyonist işgal rejimi: İran’ın Golan’a yerleşmesine izin vermeyeceğiz

Gantz, Suriye'nin Kunaytıra kentine düzenlenen füze saldırısının ardından  Siyonist ordu radyosuna yaptığı açıklamada, "İsrail'in İran veya Hizbullah'ın Golan Tepeleri ve çevresine yerleştirilmesine izin vermeyeceğini" belirtti.

Kunaytıra'ya düzenlenen saldırıyı üstlenme sorusunu cevapsız bırakan Gantz, “Dün gece kimin ateş ettiğine değinmeyeceğim. Çok açık bir şekilde, Hizbullah gibi bir terör örgütüne veya İran'ın finanse ettiği hiçbir örgüte Golan'daki sınır bölgemize yerleşmesine asla izin vermeyeceğiz.” dedi.

Gantz," İsrail'in İran ve Hizbullah'ı bu çevreden uzak tutmak için her şeyi yapacağını ve yapmaya devam edeceğini " söyledi.

Öte yandan abluka altındaki Gazze Şeridi'ne ilişkin ise Gantz, “Gazze'ye ilişkin siyasetimizi tamamen değiştirdik. Şimdi hiçbir şey yanıtsız bırakılmıyor. İster yanıcı balon olsun ister roket. Her şeye karşılık veriyoruz ve sessiz kalmayacağız.” dedi.

Suriye'nin resmi haber ajansı SANA dün gece, Siyonistlerin Suriye'nin güneyindeki Golan Tepeleri çevresinde yer alan Kunaytıra kentine bağlı El-Hurriye köyünde bulunan bir okula füze saldırısı düzenlediğini duyurmuştu.

SİYONİSTLERİN SURİYE'YE SALDIRILARI
Siyonistler, iç savaşın başladığı 2011'den bu yana zaman zaman Suriye ve Golan Tepeleri'nden topraklarına roket atıldığını ileri sürerek, İran destekli Hizbullah güçlerine ve Suriye ordusuna ait askeri noktalara saldırılar düzenliyor.

Tel Aviv yönetimi bu saldırıların birçoğunu üstlenmese de hem Suriye yönetimi hem de Rusya, Suriye'ye yönelik birçok hava saldırısının arkasında  Siyonistlerin olduğunda ısrar ediyor.

siyonistler ilk kez 2019'un sonlarında "sürpriz bir şekilde" Suriye'deki İran hedeflerine yönelik hava saldırılarını üstlenmeye başlamıştı.

 Netanyahu, daha önce yaptığı açıklamada Suriye'ye yönelik bazı saldırıların kendilerince düzenlendiğini ifade etmişti.

Siyonistler, Suriye toprağı olan Golan Tepeleri'ni de 1967'den bu yana işgal altında tutuyor.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir