• DOLAR 7.464
  • EURO 9.137
  • ALTIN 437.81
  • ...
Diyanet Vakfı İstanbul Şubesinden 50 öğrenciye tablet
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Diyanet Vakfı İstanbul Şubesinde düzenlenen programa, Covid-19 pandemisi sebebiyle sosyal mesafe kuralına riyaet edilmesi için tablet hediye edilen 50 öğrenci adına sadece 15 kişi çağrıldı.

Programda konuşan İstanbul Müftüsü Prof. Dr. Mehmet Emin Maşalı, içerisinde bulunduğumuz sürecin teknoloji ile daha fazla irtibat kurmamızı zorunlu kıldığını, ailelerin çocuklarını teknoloji bağımlısı yapmadan gerektiği şekilde bu alanda destek vermeleri gerektiğini söyledi.

Ülkenin geleceği olan çocukların eğitimlerine destek sunmak amacıyla tablet hediye ettiklerini söyleyen Maşalı, "Bilişim çağındayız. Yaşadığımız pandemi süreci teknolojiyle olan irtibatımızı biraz daha kuvvetlendirdi. Artık öğrenciler bir takım derslerini internet üzerinden görüyor. Öğrenciler okula gidiyor ama yine de internet desteği önemli hale geldi. Teknolojik imkânlardan yararlanmak, kendimizi geliştirmek büyük önem arz ediyor. İnternet ağı bilgiye ulaşma noktasında önemli katkılar sunuyor. İnternet kullanırken de biraz dikkat etmek gerekir. Bilmediğimiz kaynaklardan gelen bilgileri elemeliyiz. Gördüğümüz her bilgiye itibar etmemeliyiz. Ancak çocuklarımızın gelişimi noktasında onları teknoloji bağımlısı yapmadan eğitimlerine destek sunmak önemlidir." dedi.

Yaptığı konuşma sonrası öğrencilere tek tek tabletlerini takdim eden Maşalı, program sonunda çocuklarla hatıra fotoğrafı çektirdi. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir