• DOLAR 8.03
  • EURO 9.54
  • ALTIN 465.516
  • ...
Mardin Şehirlerarası Otobüs Terminali’nde Coronavirus tedbirleri denetimi yapıldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatları üzerine, İçişleri Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığının salgınla mücadelede gelinen aşamayı değerlendirmesi sonucu uygulamaya başlanan haftanın yedi günü yapılan denetimler kapsamında Mardin Büyükşehir Belediyesi Otobüs Terminali'nde denetim yapıldı.

Denetimlere katılan Vali Mahmut Demirtaş, HES kodu ile birlikte maske, mesafe ve hijyen denetiminde bulundu.

Yola çıkmak üzere olan otobüslere de binerek yolculara “İyi Yolculuklar” dileklerinde bulunan Vali Demirtaş, seyahat eden yolculara ve otobüs şoförlerine maske, hijyen ve sosyal mesafe kurallarını hatırlatarak salgınla mücadelede belirtilen kuralların öneminden bahsetti.

Otobüs firmalarının yazıhanelerini gezerek zorunlu olan HES kodu sorgulamasını ihmal etmemelerini isteyen Vali Demirtaş, otobüs firmalarının sahipleriyle bir süre sohbet edip iş durumunu sordu.

Denetimlere Vali Demirtaş’a Vali Yardımcısı Birkan Tatlısöz, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Halil Şen, Emniyet Müdür Vekili Muhittin İlker Emir ve İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Saffet Yavuz eşlik etti. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir