• DOLAR 8.028
  • EURO 9.536
  • ALTIN 465.432
  • ...
Bakan Akar: Yunanistan'la sorunları konuşarak çözelim

Millî Savunma Bakanı Hulusi Akar, Bakanlık binasında düzenlenen video telekonferans toplantısına katılarak bir konuşma yaptı.

Doğu Akdeniz ve Ege'de hak, alaka ve menfaatlerini korumaya yönelik kararlılıklarını ifade eden Akar, bununla birlikte KKTC'de onun etrafında ve semalarında hem kendi hem Kıbrıslı kardeşlerinin hak, alaka ve menfaatleri neyse bugüne kadar koruduklarını, bundan sonra da korumaya devam edeceklerini vurguladı.

Yunanistan'la başlatılan istikşafi görüşmelere değinen Akar, "Biz barıştan, diyalogdan, siyasi çözümlerden, konuşmaktan, görüşmekten yanayız. İstikşafi görüşmeler yapılsın, NATO'daki görüşmeler yapılsın ayrıca güven artırıcı önlemler çerçevesinde başlattığımız, ikisi Atina, biri Ankara'da yapılan toplantıların da dördüncüsü yapılsın. Konuşalım, sorunları konuşarak çözelim. Fakat diğer taraftan da herhangi bir oldubittiye, zorlamaya, baskıya boğun eğemeyeceğimizi de herkesin görmüş, anlamış olması lazım." diye konuştu. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir