• DOLAR 7.819
  • EURO 9.36
  • ALTIN 449.83
  • ...
FAO'dan açlık uyarısı

Merkezi Roma’da bulunan BM kuruluşu FAO, kuruluşunun 75’inci yıldönümünü ve Dünya Gıda Günü’nü, “Büyütelim, Besleyelim, Hep Birlikte Sürdürelim. Eylemlerimiz geleceğimizdir” temasıyla karşıladı.

Milyonlarca kişiyi sağlık ve açlık riskiyle karşı karşıya bırakan Covid-19 salgınına dikkat çeken Birleşmiş Milletler (BM) Gıda ve Tarım Örgütü (FAO) Genel Direktörü Çü Dongyü, “FAO’nun kurulması, tarihin unutamayacağı bir dönüm noktasıdır. Dünya liderleri, tüm halklar ve uluslar için gıda sağlama taahhüdünde bulunduğunda bu devrimci bir fikirdi. Geçen 75 yıla dönülüp bakıldığında çok şey yapılmakla beraber, 700 milyon insan halen aç ve bu durum mevcut Covid-19 salgınıyla daha da kötüleşti” dedi.

Çü, “Açlık bir kez daha arttıkça, Covid-19 salgını gıda sistemlerimizin kırılganlığını ortaya çıkardıkça tarih, bizi bir kez daha bu zorluğun üstesinden gelmeye çağırıyor” ifadelerine yer verdi.

FAO Genel Direktörü, açlığın üstesinden ancak yapılan katkıların iki kat artırılmasıyla gelinebileceğini belirtti. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir