• DOLAR 7.826
  • EURO 9.453
  • ALTIN 456.21
  • ...
Arapların yüzde 88’i siyonist işgal rejimi ile normalleşmeye karşı

Anket sonuçlarına göre Arapların sadece yüzde 6’sının işgal rejimini resmen tanımakta bir beis görmediğine, normalleşmeyi onaylayanların çoğunun, onay için bağımsız Filistin devletinin kurulmasını şart koştuğuna işaret edildi.

Normalleşmeyi Filistin halkına ihanet olarak değerlendiren anket katılımcıları, işgal rejimini, ırkçı, emperyalist ve bölgeyi sömürü altına almak isteyen işgalci bir yapı olarak görüyor.

Anket sonuçlarına göre, Cezayirli katılımcıların yüzde 99’nun işgal rejimiyle ilişkileri normalleştirme girişimine karşı çıkıp listede birinci sırada yer aldığı aktarılırken, yüzde 94 oranla Lübnan’ın ikinci, Ürdün ve Tunus’un yüzde 90’lık oranla üçüncü olduğu bildirildi.

Anket sonuçlarının yer aldığı rapora göre, normalleşme anlaşmalarının en fazla reddedildiği bölge Körfez bölgesi. Bu bölgede görüşlerine başvurulanların yüzde 90'ı normalleşmeye karşı çıktığını dile getirdi.

Diğer taraftan Suudi Arabistan toplumu da siyonist işgal rejimi ile normalleşmeyi reddediyor. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir