• DOLAR 7.823
  • EURO 9.344
  • ALTIN 446.83
  • ...
Normalleşme anlaşmalarıyla İslami değerler gasp edilmek isteniyor

Filistin İslami Direniş Hareketi’nin üst düzey yöneticilerinden olan el-Hayye, katıldığı bir uluslararası konferansta siyonist işgal rejimi ile normalleşme konusu hakkında açıklamalarda bulundu.

Yaptığı açıklamada el-Hayye, işgal rejiminin, körfez ülkeleriyle normalleşme anlaşmaları imzalayarak bölgeyi hâkimiyeti altına almak, tek söz sahibi ülke pozisyonunda olmak ve Ortadoğu’nun efendisi olmak istediğini kaydetti.

Filistin halkının kararlılığıyla, dirayetiyle ve üstün gayretleriyle işgale karşı direnişe devam edeceğini vurgulayan el-Hayye, siyonist işgal rejimi ile ilişkileri geliştirmek amacıyla normalleşme anlaşması imzalamanın, başta Filistinliler olmak üzere İslam âlemini sırtından hançerlemek anlamına geldiğini belirtti.

El-Hayye, bazı Arap ülkeleri yöneticilerinin gerçek yüzünün ortaya çıktığını, halkları tarafından istenilmeyen adamlar olarak gündeme geldiklerini aktararak, koltuğunu ve makamını kaybetmek istemeyen Arap liderlerin, işgal rejiminin eteğine sığındığını ifade etti.

İşgal rejimi, 15 Eylül'de Beyaz Saray'da düzenlenen törenle BAE ve Bahreyn ile ilişkileri normalleştirme anlaşması imzalamıştı.

BAE ve Bahreyn normalleşme anlaşması karşılığında işgal rejiminin Batı Şeria'nın bazı bölgelerini ilhak planından vazgeçtiğini iddia ederken, işgalciler, ABD'nin önerdiği sözde Yüzyılın Anlaşması çerçevesinde ilhak planının iptal edilmediğini sadece ertelendiğini belirtiyor. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir