• DOLAR 8.648
  • EURO 10.328
  • ALTIN 495.697
  • ...
İstanbul Beyazıt'ta “iki devlet bir millet” gösterisi

Beyazıt meydanında gerçekleşen gösteride, Türkiye ve Azerbaycan milli marşlarının okunmasının söz alan Topluluk Başkanı Anar Can Kıtay, Ermenistan ordusunun Azerbaycan topraklarına karşı düzenlemiş olduğu hain saldırıyı kınamak ve Azerbaycan Ordusu'nu desteklemek amacıyla toplandıklarını söyledi.

Ermenistan'ın, son günlerde yapmış olduğu saldırılar sebebiyle kadınlar ve çocuklar dahil olmak üzere sivil kayıplar yaşandığını dile getiren Kıtay, saldırılar sonrası Azerbaycan Silahlı Kuvvetleri'nin başta Ermenistan'a ve destekçilerine gereken cevabı verdiğini vurguladı.

 

“İki devlet bir millet”

Kıtay, Ermenistan'ın yaptığı saldırıların esas amacının Dağlık Karabağ sorununun çözümüyle ilgili süreci kendi lehine uzatmak olduğunu söyleyerek şöyle konuştu:

"Azerbaycan'ın bölgede gerçekleştirdiği terörle mücadele operasyonu başta Türkiye Cumhuriyeti olmakla birçok devlet tarafından desteklenmiştir. 'İki Devlet, Bir Millet' anlayışını bu savaşta da gösteren Azerbaycan ve Türkiye'den binlerce gönüllü askerlik başvurusunda bulunmuş, bazı devletler ise Ermenistan'a ve bölgedeki diğer terör unsurlarına destek sağlayarak uluslararası hukuk kurallarını ihlal etmiştir. Geçtiğimiz günlerde hem Azerbaycan hem Türkiye için canlarını feda eden tüm kahraman askerlerimizi saygı ve rahmet anar, kardeş ülke Türkiye ile beraber de haklı oldukları mücadelelerde sonuna kadar yanlarında olduğumuzu bildiririz. Ermenistan başta olmakla ona destek veren tüm devletlerin insanlık dışı, faşist, işgalci ve insan haklarını hiçe sayan devlet politikalarını şiddet ve esefle kınıyor, tüm dünya kamuoyunu Azerbaycan'ın haklı davasına destek olmaya çağırıyoruz."

Açıklamanın ardından bazı dernek yöneticileri de Azerbaycan'a destek mesajlarını okudu.

 

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir