• DOLAR 13.546
  • EURO 15.306
  • ALTIN 779.225
  • ...
Genç Memur Sen Adıyaman Temsilciliği'nden Azerbaycan'a destek açıklaması
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Tekin, Ermenistan'ın uluslararası camiaların duyarsızlığından güç alarak şımarık tavrını sürdürerek her koşulda provokasyonlarını sürdürmeye devam ettiğini dile getirdi.

Adıyaman Demokrasi parkında gerçekleştirilen basın açıklamasını okuyan Genç Memur Sen Adıyaman Temsilcisi Mücahit Tekin, "Bütün diplomatik ilişkilerin ötesinde derin bir bağ ile birbirlerine bağlı olan kardeş Türkiye ve Azerbaycan, iki devlet ve tek millettir. Bu kardeşlik hiç şüphesiz tarihte devletlerarasında ortaya konulan en samimi ve en kadim dostluk olarak; diplomasinin devletlerin dostları yoktur, çıkarları vardır teamülüne de meydan okumaktadır." dedi.

"Ermenistan’ın tescilli bir saldırgan olduğunu biliyoruz"

Ermenistan'ın katliamlar gerçekleştirmede mahir olduğunu vurgulayan Tekin, "Kardeş ülke Azerbaycan’da son zamanlarda yaşanan hadiseler kamuoyunun malumudur.  Zira bu hadisenin bugünün meselesi olmadığını ve tarihe geçmiş kara bir leke olarak günümüze kadar geldiğini bütün dünya bilmektedir.  Ermenistan otuz sene önce uluslararası hukuku hiçe sayarak, Azerbaycan toprağı olan Karabağ’ı işgal etmiş ve bu işgal esnasında hiçbir ahlaki kural tanımayan saldırganlığı ile adeta bir katliam gerçekleştirmiştir. Azerbaycan topraklarının neredeyse beşte birini işgal eden ve milyonlarca insanı yurtlarından ederek, başta Hocalı’da yaptığı soykırımı ile insanlık suçu işleyen Ermenistan’ın tescilli bir saldırgan olduğunu biliyoruz.  Ancak ne acıdır ki bütün dünya devletlerinin söz konusu 'biz' olunca ortaya koyduğu üç maymunu oynama tavrı yine değişmemiş ve Azerbaycan’ın haklı mücadelesi her koşulda uluslararası camiada örselenmiştir." ifadelerini kullandı.

Tekin açıklamasını şöyle sürdürdü:

"Azerbaycan, yaşanan bunca kıyımdan sonra kendi öz toprağını geri almak için her türlü meşru gayreti sarf etmiş olsa da uluslararası camia duyarsız kalmış ve Ermenistan bu durumdan güç alarak şımarık tavrını sürdürerek her koşulda provokasyonlarını sürdürmeyi devam ettirmiştir. 28 Eylül sabahı Ermenistan silahlı güçlerinin yeniden ahlaksızca yaptığı saldırıya meşru müdafaa hakkını kullanan Azerbaycan’ın yanında olmak boynumuzun borcudur. Bir yanda kendi toprakları işgal edilen kardeş ülke, diğer yanda ise işgalci konumunda olan bir ülke varken; bizlere de 'Dünya Beşten Büyüktür.' diyen iradenin arkasında durarak, haklı olan Azerbaycanlı kardeşlerimizin yanında, omuz omuza mücadele vermekten başka seçenek yoktur. Bu saiklerle uluslararası hukukun işletilmesi noktasında; başta Birleşmiş Milletler olmak üzere bütün dünya ülkelerini inisiyatif almaya ve Ermenistan’ın hukuk tanımazlığına karşı tavır almaya davet ediyoruz." şeklinde konuştu

"Ülkemizin Azerbaycan’a verdiği güçlü destek sadece devletlerimiz arasındaki kardeşlik hukuku sebebiyle değildir. Aynı zamanda otuz senedir Kardeş Azerbaycan’a yapılan haksızlığa ve hukuksuzluğa gösterilen haklı bir tepkidir." diyen Tekin şöyle devam etti:

"Ama bilinmelidir ki, Türkiye’nin Azerbaycan’a yardımı ve desteği de her nasıl istiyorlarsa öyle olur. Bizler, bugün Ermenistan’ın uluslararası hukuku hiçe sayarak, dost ve kardeş ülke Azerbaycan topraklarına yönelik haksız saldırılarını, insanlık dışı işgallerini protesto etmek, hiçbir şekilde izahı olmayan hukuksuz saldırılar nedeniyle şehit olan Azerbaycanlı kardeşlerimizi anmak ve ne olursa olsun Azerbaycan halkının yanında olduğumuzu açıklamak için buradayız." (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir