• DOLAR 7.827
  • EURO 9.456
  • ALTIN 455.626
  • ...
WHO'dan doğru maske kullanımıyla ilgili uyarı

İlk olarak Çin'in Wuhan kentinde ortaya çıkan 200'den fazla ülke ve bölgeye yayılan Coronavirus (Covid-19) nedeniyle can kayyıpları ve vaka sayısı artarken bilim insanları aşı ve ilaç bulmak için bir yandan da virüsü kontrol altına almak için uyarılar yapmaya devam ediyor.

Dünya Sağlık Örgütü (WHO) yetkililerinden ve Kanada'da Toronto Ryerson Üniversitesinden epidemiyolojist Prof. Tim Sly, doğru maske kullanımnın önemine dikkat çekti.

Coronavirus ile mücadelede maske takmanın büyük önem taşıdığını vurgulayan Sly, "Ancak gerektiği gibi takılmalı. Yoksa hiçbir faydası olmaz. Bir anlamda yasak savmak için takılmış olur. Araştırmalar, maske takmanın virüse karşı 2-3 kat daha fazla koruma sağladığına ve hastalık taşıyan kişinin virüsü yaymasının önlenmesinde çok daha etkili olduğuna işaret ediyor. " dedi.

Doğru maske kullanımına dikkat çeken Toronto Üniversitesinden enfeksiyon kontrol uzmanı epidemiyolojist Colin Furness da "Burnu açıkta bırakmakla maske takmamak arasında fark yok" diye konuştu.

Coronavirüs salgınında toplam vaka sayısı 34 milyon 159 bini geçereken can kaybı ise 1 milyonu aştı.

Uzmanlar, salgınla mücadelede en önemli konuma yönteminin fiziki mesafe, maske ve hijyen kuralına uymak olduğunu belirtiyor. (İLKHA) Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir