• DOLAR 12.49
  • EURO 14.12
  • ALTIN 713.051
  • ...
Elon Musk: Koronavirüsün aşısı olmayacak
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

ABD'de SpaceX ve Tesla şirketlerinin sahibi teknoloji Elon Musk (49), dün katıldığı bir programda yaşı itibarıyla kendisinin ve çocuklarının ‘koronavirüs risk grubunda olmadığını’ belirterek koronavirüs aşısını olmayacağını açıkladı.

Musk, “Salgının insanları mantıksız hale getirdi." dedi.

"ABARTILIYOR"
New York Times Sway podcast canlı yayınına katılan Musk, büyük ölçekli karantinaların ve sokağa çıkma yasaklarının bir hata olduğunu ve “fırtına geçene kadar” yalnızca risk altında olanların karantinaya alınması gerektiğini söyledi.

Musk, yaptığı açıklamada, “Demek istediğim bu, mantığın arka planda kaldığı sıcak bir düğme meselesi. Genel olarak ölüm oranı çok düşük ve bulaşıcı olan bir şeye sahibiz.” ifadelerini kullandı.

BILL GATES’E AĞIR SÖZLER
Podcast sunucusu Musk’a, bu açıklamaların kendi yaptığı ‘insanlığın yararına’ işlerle ters düştüğünü vurgulaması üzerine Musk, “Herkes ölür.” dedi.

Musk, Harvard Üniversitesi epidemiyoloji ekibi ile birlikte çalışarak koronavirüs salgını için çaba sarf ettiğini kaydetti.

“TAŞ KAFALI”
Musk, “Harvard epidemiyoloji ekibiyle antikor çalışmaları yapıyoruz, CureVac için Tesla aşı makineleri yapıyor, (Bill) Gates bir şey yapmadığımla ilgili konuştu ... Taş kafalı. Biz aslında yatırım yaptığınız CureVac için aşı makinelerini yapıyoruz.” ifadelerini kullandı.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir