• DOLAR 7.817
  • EURO 9.267
  • ALTIN 481.015
  • ...
Android Telefonda Google Play Nasıl İndirilir?

Google Play indir, telefonunuzda yanlışlıkla google play store uygulaması silindi ise merak etmeyin bu konuda sizlere yardımcı olacağız. Android yazılıma sahip tüm akıllı cihazlarda Google Play Store mevcut olmaktadır. Ancak silme, kaybolma ya da telefonun resetlenmesi gibi durumlarda uygulama kalkabilir. Silinen Google Play uygulamasının yeniden yüklenmesi için; Ayarlar - Güvenlik – Bilinmeyen Kaynaklar menülerini takip edim. Bu alanı aktif olarak işaretleyin. Sonrasında play.google.com adresini, tarayıcının adres bölümüne yazın. İlk başta oluşturduğunuz Google Play hesabınızı açın. Google Play Store uygulamasını arama yaparak bulun. İndir butonuna tıklayarak, uygulamayı indirin.

Google Play Nasıl Kurulur?

Google Play’i ilk kez kurmak için Google Hesabı açmanız gerekecektir. Bunun için kendi belirleyeceğiniz bir kullanıcı adı v @gmail.com şeklinde devam eden bir hesap oluşturursunuz. Bu hesap akıllı cihazınız ile ilgili tüm yedekleri, hesap ve rehber bilgilerini saklayan hesap olacaktır. Bu nedenle şifresini yüksek güvenlikli hazırlayıp, başka bir yere de not ediniz. Genelde kurulu olan Google Play kalmış ya da yeniden kurulma gereksinimi duyulmuşsa, yukarıda belirtilen şekilde programı tarayıcı yardımı ile indirin. Google Play Store indirin ve çalıştırın. Sonrasında daha önce kullandığınız kullanıcı adınız ve şifrenizi girin. Bu şekilde otomatik kurulum gerçekleşecek ve o hesaba ait tüm uygulamalar cep telefonunuza geri yüklenecektir.

Google Play hakkında tüm merak edilenler

2008 yılında Google tarafından kurulan ve o dönemdeki adı Google Market olan yayımcı firmadır. 2012 sonrasında Google Play olarak devam etmiş, Android ve IOS işletim sistemlerine yönelik, uygulamaların barındığı ve satıldığı alan olarak güncel anlamda hizmet vermektedir. Google Play dijital bir medya mağazasıdır. Bu mağazada; kitaplar, dergiler, TV programları, film ve oyunlar yer almaktadır. Google Müzik, Google eBook ve Android Marker tek bir marka altında yer alır. 2012 yılında yapılan düzenleme ile Google dijital stratejilerini değiştirerek, tüm alt işlemleri Google Play çatısı altında derledi.

  • Google Play Müzik
  • Google Play Kitaplar
  • Google Play Filmler Ve Tv
  • Google Play Gazetelik
  • Google Play Oyunlar

Şu an gelinen noktada 2.2 milyondan fazla uygulamaya sahip olan Google Play Store, 50 milyondan fazla indirme almıştır. Tüm uygulamaları indirebilmek için Google hesabı açılma zorunluluğu bulunmaktadır. Ücretli hizmetlerden yararlanmak istediğinizde ise kredi kartı ve Google Pay ödeme sistemi gereklidir. Yine Google Play üzerinde Cloud servisi de aktif şekilde çalışarak, yedekleme, güncelleme gibi etkinlikleri de gerçekleştirmektedir. Tüm Google Play hizmetlerinden yararlanmak, Cloud hesabınızı aktif edebilmek için mutlaka bir Google hesabınızın olması gerekir. Bu hesap Android telefonunuzun daha verimli bir şekilde çalışmasına olanak verecektir. Rehber yedekleme, resim yedekleme, uygulama günlüğü gibi sistem üzerinde birçok artıları sizin adınıza aktif eder. Cihazın bozulup yenilenmesi durumunda sadece Google hesabınız ile tüm eski kayıtlarınızı geri alabilirsiniz.

Google Play Nedir?

Google Play, dijital bir mağazadır. Android tabanlı yazılımlar ile geliştirilmiş olan uygulamaların derlenip toplandığı, ücretli ya da ücretsiz olarak dağıtıldığı/ satıldığı dijital bir platform olarak tanımlanabilir.

Kaynak: https://www.indirshop.com

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir