• DOLAR 8.149
  • EURO 9.715
  • ALTIN 453.92
  • ...
SON DAKİKA
İpekyolu Belediyesi Spor Akademisi'nde eğitimlere başlandı
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Daha önce ilçedeki çocuklara ve gençlere yönelik farklı spor branşlarında verilen eğitimler, tüm dünyada ve Türkiye'de yaşanan Covid-19 pandemisi sebebiyle ara verilmişti.

Yeni normal olarak adlandırılan bu süreçte çocukların, gençlerin nitelikli bir şekilde sporla ilgilenmeleri ve profesyonel anlamda eğitim almaları için maske, hijyen ve mesafe kurallarına uyularak Karşıyaka Mahallesinde "Spor Akademisi" olarak hizmete açılan spor kompleksinde eğitimlere başlandı.

Hizmete açılan akademi ilk etapta kendi alanında yetkin eğitmenler tarafından 10 ile 14 yaş aralığındaki bireylere basketbol ve futbol okulu olarak hizmet verecek. İlerleyen zamanlarda farklı spor dallarında eğitimler de verilerek akademinin kapsamı genişletilecek.

İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Sinan Aslan da konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Spor Akademimizi çok önemsiyoruz. İlçemizdeki gençlerimiz, çocuklarımız için güzel faaliyetler programlayacağız. Bulunduğumuz hafta Avrupa Spor Haftası, bu haftada çocuklarımız, gençlerimiz olabildiğince etkinlik yapsın. Spor hem ruh sağlımız hem de beden sağlımız için birçok olumlu etkiye sahip. Akademimiz bütün İpekyolu'na, Van'a hayırlı olsun." dedi. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir