• DOLAR 7.97
  • EURO 9.463
  • ALTIN 487.38
  • ...
SAĞ-ÇEV Başkanı Güneş: “Anız yakanların tarlalarına ekim yapmalarına izin verilmesin”

İnsan sağlığını olumsuz etkileyen anız yangınlarına tepki gösteren Güneş, “Son günlerde ilimizin üzerine bir tabaka şeklinde yayılmış duman ile karşı karşıya kalmış durumdayız. Anız yakanları insanlıktan nasibini almamış kişiler olarak görüyorum. Çünkü bu insanlar Allah’tan korkmuyorlar. Bu anızın hem insanlara ve toprağın içindeki canlı hayvanlara zarar verdiğini görmüyorlar mı?” diye sordu.

Vatandaşların anız yangınları nedeniyle büyük bir sıkıntı yaşadığını vurgulayan Güneş, “Özellikle şu pandemi süreci içerisinde vatandaşlarımızın güzel bir havayı solumaya ihtiyacı varken ve insan sağlığı için oksijene ihtiyaç olduğu bir dönemde anız yakmak bir cinayettir. Anız yüzünden insanlar evlerinde pençelerini açıp güzel bir hava solamaz hale gelmiş durumda. Evin içerisinde yaşlılarımız, kronik hastalıklara yakalanmış vatandaşlarımız ve çocuklarımız var ama anızdan çok mustarip duruma düşmüşler.” diye konuştu.

Anız yakanların desteklerinin doğrudan kesilmesi gerektiğini ifade eden Güneş son olarak şunları söyledi: “Sağlık ve Çevrecilik Derneği olarak anız yakanların doğrudan gelir desteğinin kesilmesini ve gelecek yıl tarlalarının sürülmesine izin verilmemesini istiyoruz. Anız yakanlara yönelik ciddi müeyyideler uygulanılırsa ancak anız yangınları son bulur.”(İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir