• DOLAR 7.483
  • EURO 9.055
  • ALTIN 441.782
  • ...
Trump: "BM, Coronavirus nedeniyle Çin'den hesap sormalı"
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

ABD'de 200 bin, dünya genelinde ise yaklaşık 1 milyon kişinin Coronavirus nedeniyle hayatını kaybettiğini ifade eden Trump, "BM, eylemlerinden dolayı Çin'den hesap sormalı." dedi.

Virüs için yine "Çin Virüsü" ifadesini kullanan Trump, "2. Dünya Savaşı'nın sona ermesi ve BM'nin kurulmasından 75 yıl sonra, tekrar büyük bir küresel mücadelenin içerisindeyiz. Görünmez düşman, 188 ülkede sayısız yaşama mal olan Çin Virüsü'ne karşı zor bir savaş veriyoruz." diye konuştu.

Salgının ilk zamanlarında Çin'in yurtiçi seyahatleri kısıtlamış olsa da Çin'den diğer ülkelere uçuşlara ve salgının dünyaya yayılmasına izin verdiğini söyleyen Trump, Çin'in etkisinde olduğunu savunduğu Dünya Sağlık Örgütü'nü de yine hedef aldı. Trump, "Çin hükümeti ve adeta Çin'in kontrolündeki Dünya Sağlık Örgütü, insandan insana bulaşmaya dair kanıt bulunmadığı yönünde yanlış bir beyanda bulundu. Sonra da belirti göstermeyenlerin hastalığı yaymayacağı şeklinde yanlış bilgi verdiler." dedi. (İLKHA)Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir