• DOLAR 7.404
  • EURO 8.976
  • ALTIN 438.346
  • ...
Şanlıurfa'da "Spin balıkçılığı"yla ilgili etkinlik düzenlendi
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Dünya genelinde motorlu araçlardan kaynaklı emisyonu en aza indirmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla düzenlenen hareketlilik haftasında, ulaşımın yaya ve bisikletle yapılması hedefleniyor.

Her yıl 16-22 Eylül tarihleri arasında kutlanan Avrupa Hareketlilik Haftası, Türkiye'de, Belediyeler Birliği koordinasyonunda yapılıyor.

 

22 Eylül Salı günü Hilvan Prestij Caddesi-Şanlıurfa istikameti girişinde bisiklet binme ve yayaların katılacağı bir etkinlik düzenlenecek. 

Avrupa Hareketlilik Haftası'na katılan Hilvan Belediyesi, Hilvan Kaymakamlığı ile birlikte kırsal Hoşin Mahallesi, Atatürk Barajı gölünde spin balıkçılığıyla ilk etkinliğini düzenledi.

Düzenlenen etkinlik sonrası açıklamada bulunan Hilvan Belediye Başkanı Aslan Ali Bayık, "Avrupa Hareketlilik Haftası kapsamında ilk etkinliğimizi gerçekleştirdik. Buradaki amaç, oluşturulması istenen farkındalığa destek vermektir. Bisiklet ve yaya ulaşımının sürdürülebilirliğini daha etkin kılmak için 22 Eylül Salı günü saat 09.30'da Hilvan Prestij Caddesi-Şanlıurfa istikameti girişinde düzenleyeceğimiz bisiklet sürme ve yaya yürüyüşüne tüm halkımızı davet ediyoruz." dedi. (İLKHA)Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir