• DOLAR 7.97
  • EURO 9.463
  • ALTIN 487.38
  • ...
Kuveyt'ten Trump'ın "normalleşme" açıklamasına tepki

Konu ile ilgili açıklama, Kuveyt'teki 11 siyasi oluşumun yaptığı ortak açıklamada dile getirildi.

Açıklamada Kuveyt hükümetinin Dış İşleri Bakanlığı vasıtasıyla, Trump'ın bu iddialarının genelde ve özelde geçersiz olduğunu ortaya koyacak ve tartışmalara nokta koyacak resmi bir açıklama yapması gerektiği dile getirildi.

Bu arada Kuveyt'in parlamentosu durumundaki Kuveyt Millet Meclisi'nden de siyonist işgal rejimiyle ilişkileri normalleştirmeyi suç sayan yasa tasarısına da öncelik vermesini istedi. Bu tasarı Kuveyt'in ileride bu konuda maruz kalacağı baskıların ve provokasyonların önünün kesilmesi için teklif edilmişti.

Siyasi oluşumların ortak açıklamasında Kuveyt'te fertlerin, grupların ve sivil toplum kuruluşlarının, Kuveyt hükümetinin işgal rejimiyle ilişkileri normalleştirmeyi reddeden tavrına destek amacıyla bu yasa tasarısının kabul edilmesi için etkin faaliyetler yürütmesi gerektiği dile getirildi.

Açıklamada Anayasanın, Kuveyt'in, siyonist oluşumlara karşı savunma savaşı içinde olduğuna hükmeden maddelerine de dikkat çekilerek normalleştirmenin reddedilmesinin siyonist işgal rejimine karşı verilen mücadeleye vefakârlık olacağı belirtildi. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir