• DOLAR 7.801
  • EURO 9.491
  • ALTIN 461.26
  • ...
Filistin Alimler Birliği: Siyonist işgal rejimi ile normalleşmek dini ve insani bir suçtur

Filistin Alimler Birliği'nin Gazze Şeridi'ndeki merkezinde düzenlenen basın toplantısına, birçok alimin yanı sıra akademisyen ve kanaat önderi katıldı.

Birliğin Başkanı Mervan Ebu Ras, toplantıda yaptığı konuşmasında, “Siyonist işgal rejimi ile normalleşmek insani ve dini bir suç olmasının yanı sıra Arap milletine de ihanettir. Şüphesiz düşmanla anlaşmak akidemizde ve dinimizde haramdır. Bazı çıkar sahibi alimler dışındaki İslam alimleri bu konuda hemfikirdir.” dedi.

“İşgal rejimi ile normalleşmek, Allah’ın düşmanlarına yardım etmektir, Müslümanların katillerini savunmaktır, kutsal mekanlara yapılan saldırıları benimsemek ve bu saldırıları düzenleyenleri teşvik etmektir.” diyerek sözlerine devam eden Ebu Ras, Allah’ın düşmanlarına destek vermenin büyük bir günah olduğunu belirtti.

Ebu Ras, konuşmasını şöyle tamamladı: "Biz Filistin alimleri, işgal rejimi ile normalleşmeyi Allah'a, Resulüne ve müminlere yapılan bir ihanet olarak gördüğümüz için durumun haram olma dairesinden çıkıp küfre kadar gideceğinden korkuyoruz, bu kötü işten Allah’a sığınırız.”

Siyonist işgal rejimi ile BAE ve Bahreyn arasında varılan "ilişkilerin normalleştirilmesine" yönelik anlaşmalar, Beyaz Saray'da Trump, işgal rejiminin sözde Başbakanı Netanyahu, BAE Dışişleri Bakanı Abdullah bin Zayid Al Naheyan ve Bahreyn Dışişleri Bakanı Abdullatif bin Raşid ez-Zeyani'nin katılımıyla 15 Eylül Salı günü imzalanmıştı. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir