• DOLAR 7.815
  • EURO 9.504
  • ALTIN 462.004
  • ...
Memur-Sen: İşbirlikçiler kaybedecek, adalet ve Filistin kazanacak

Yapılan açıklamada, “Bu anlaşmayla Filistin Devleti’nin ve Filistinlilerin hem topraklarından hem de tarihten sürgün edilmesi iradelerini ilan ettiler” ifadelerine yer verildi.

Beyaz Saray’da, siyonist işgal rejimi, Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) ve Bahreyn arasında imzalanan anlaşma büyük tepki topladı. Memur-Sen Konfederasyonu da yapılan anlaşmayı kınayarak anlaşmanın Filistinlilerin topraklarından ve tarihlerinden sürgün edilmesi anlamını taşıdığı değerlendirmesinde bulundu.

Açıklamada, “Dikkatlerin Filistin’in işgaline ve Filistinlilerin mazlumiyetine çevrildiği bu tür anlaşmalar, düzenlediği alan yönüyle sahne, gizlediği arka plan yönüyle ise perde işlevi görüyor.  Bu anlamda hem sahneyi yıkmak hem de bu türden perdeleri parçalamak insanlığın ortak hedefi ve gayreti olmak durumundadır.” ifadelerine yer verildi.

“İrademiz; fesat anlaşmasının çöpe atılmasıdır”

Açıklamada, “İrademiz; fesat anlaşmasının çöpe atılmasıdır. İnancımız; Filistin’in kazanmasıdır. ABD Başkanı Trump’un koordinasyonunda israil, BAE ve Bahreyn, ‘normalleşme anlaşması’ olarak nitelendirerek imza altına aldıkları Abraham Accors (İbrahim Anlaşması) ile Filistin Devleti’nin ve Filistinlilerin hem topraklarından hem de tarihten sürgün edilmesi iradelerini ilan ettiler. Beyaz Saray’da Netenyahu ile BAE ve Bahreyn Dışişleri Bakanlarının altına imza attıkları anlaşma, ‘Ortadoğu’ya barışı getirecek, ilişkileri normalleştirecek’ afişiyle sahaya sürülüyor. Anlaşmaya karşı olanlar, ‘barış istememek’, ‘normalleşmeye direnmek’ suçlamasıyla engellenmek isteniyor. Gerçekte ise anlaşma karşıtlığı, ‘savaş istememek’ ve ‘israil işgalinin ve zulmünün normalleştirilmesine direnmek’ konumu kazandırıyor. Biz, emperyalizm tarafından geçen yüzyıl tasarlanan ve yürürlüğe konulan ‘düzenin’ ve ‘barışın’ dünya ve insanlık açısından neye tekabül ettiğini hep birlikte gördük ve bizzat yaşadık.  Bu bilincin eseri olan ‘dünya düzeninde dair karşıtlık’ ve ‘savaş arka planlı barış düzlemine direnç’ iradesinin muktedirlerin ürettiği dünya düzeninde oluşturduğu tahribata yönelik tadilat çabaları devreyle sokuldu.” denildi.   

“BAE’nin taşeronluğunda yürütülmesi bir bilincin eseridir”

Yapılan açıklamanın devamında şu ifadelere yer verildi:

“Şimdi, darbe alan güç tasarımı, gücünü ve hükmünü yitiren dünya düzeni bölgesel kurguyla ve basit dokunuşlarla güncellenmek, güçlenen ve mevzi elde eden düzen karşıtlığı ve karşıtları zemini ise bu yolla hem fişlenmek hem de resetlenmek isteniyor. Bu, hem sahne hem de süreç olarak uzun bir çalışmanın ve kapsamlı bir çabanın ürünüdür. Dikkatlerin Filistin’in işgaline ve Filistinlilerin mazlumiyetine çevrildiği bu tür anlaşmalar, düzenlediği alan yönüyle sahne, gizlediği arka plan yönüyle ise perde işlevi görüyor.  Bu anlamda hem sahneyi yıkmak hem de bu türden perdeleri parçalamak insanlığın ortak hedefi ve gayreti olmak durumundadır. Bu proje tasarımın ve ürünü anlaşmanın, özellikle, mafya, suç örgütleri, Avrupa para aklama suçları, savaş suçlularına destek ve Doğu Afrika altın kaçakçılarından yararlanma da dahil olmak üzere varoluşunu dünyanın dört bir yanından gelen organize suçlulara bağlamış BAE’nin taşeronluğunda yürütülmesi bir bilincin eseridir. Zira, Filistin Devleti’ni ve Filistinlileri ebedi sürgüne göndermek, fitne ve fesat yuvası terörist israilin ırkçı-siyonist projesinin önünü açmak, arkasındaki güçle birlikte neredeyse yüz yıldır hizmet ettikleri emperyalist odaklarla yeni bir taşeronluk anlaşması yapmak bu türden butik ve tetik devletler açısından varoluşsal tercihtir.”

“Emirler, krallar, diktatörler saltanatlarını sürdürmek, sefahatlerini ve taşeron pazarında da piyasa fiyatlarını yükseltmek adına ağababalarının, asıl işverenlerinin desteğine muhtaçtırlar”

Yapılan sözde anlaşmaya çok derinlemesine ve tarihi bilinç kurgusu üzerinden bakıldığında, aslında imzalanan anlaşma ve hedeflenen nokta, geçen yüzyılın ilk çeyreğinde yaşananların farklı figüranlarla yeniden sahnelenmesinden ibaret olduğu aktarılan açıklamada, “Emperyalist kurgu ürünü figüranlar, başta Filistinliler olmak üzere bölge insanının canını, kanını hiçe sayarak taşeron pazarında arz-ı endam etmekte bir yandan da arz-ı mevud’un amelelik ücretini tahsile yeltenmektedir. Biz biliyoruz ki; emirler, krallar, diktatörler saltanatlarını sürdürmek, sefahatlerini ve taşeron pazarında da piyasa fiyatlarını yükseltmek adına ağababalarının, asıl işverenlerinin desteğine muhtaçtırlar. Bunu elde etmek için muhtaç oldukları kir de zihniyetlerinde ve servetlerinde fazlasıyla mevcuttur. Yıllardan beri israilin keyfiyetine terk edilme hatasının da katkısıyla, Filistin sorunu denilerek Filistin’i ve Filistinlileri töhmet mevziisine mıhlayan bakış yeni bir yola evrilme hamlesi yapmıştır. Bu anlaşmayla, olması gereken ve bilinen çözümün tercih edilen çözümsüzlükle katledildiği hatta süreç içinde terörist israilin devamlı kazandığı, deyim yerindeyse sadece israile değil, israile destek veren bütün emperyalist güçlere karşı direnen onurlu Filistin halkının gün geçtikçe özellikle bölge ülkeleri tarafından tedrici olarak yalnızlaştırıldığı bir sürecin işaret fişeği atılmıştır. Washington’da atılan imzalar, bize, bölgede sahnelenecek kanlı senaryoların, senaristin, yönetmen, oyuncu ve figüranlara dair ipucu da vermektedir.” ifadelerine ver verildi.

“Hazırlanan metin terörist siyonist rejiminin kanlı stratejisine hizmet edecek fitne, fesat ve kaos metnidir”

İlk günden itibaren, sürecin ırkçı Siyonist rejimin, bir strateji dahilinde hareket ettiğini aktarılan açıklamada, “Emperyalistlerin desteğiyle bölgeye yerleşmeye başladıkları günden bu yana Siyonistlerin, arkaik ırkçı görüşle besledikleri inançları doğrultusunda gerçekleştirdikleri terör ve şiddet, bu anlaşma ile birlikte daha geniş alanda sergilenmeye başlayacaktır. Özellikle olan bu kadar olaya rağmen, çok daha küçük başka konularla ilgili olayda dahi harekete geçen bölge ülkelerinin ve toplumlarının sessizlikleri manidardır. Güya Hz. İbrahim’in adını referans olarak göstererek ‘dini’ bir atıfla meşruiyetini güçlendirmek istedikleri anlaşma, tekrar edelim, bölgeye düzen değil, kendi iktidarları için bölgeyi ateşe atmayı göze alanlarla çıkarlarına, terörist Siyonist rejiminin kanlı stratejisine hizmet edecek fitne, fesat ve kaos metnidir. Kimileri, süreçle ilgili, hafızası olmayan, dolayısıyla geleceği göremeyen yorumlarıyla, asıl sürecin nereye evrildiğini gizlemeye hizmet edecek yorumlar yapmaya devam edecektir. Biz, Memur-Sen ailesi olarak, ilk günden itibaren, sürecin ırkçı Siyonist rejimin, bir strateji dahilinde hareket ettiğini, bunun gerek başta ABD olmak üzere dünyanın birçok ülkesindeki Yahudi lobileri sayesinde, özellikle medya aracılığıyla insanlığın gözü önünde gerçekleştirdiği katliam faaliyetlerinin dahi üzerini örttüğü ve en önemlisi de kendisinden başka kimseye hayat hakkı tanımadığını dile getirdik getirmeye de devam edeceğiz.” şeklinde belirtildi.

“Kudüs direncimizi bileyen, inancımızdır”

“İşbirlikçiler kaybedecek… İman, adalet ve Filistin kazanacak” denilen açıklama sonunda şu ifadelere ver verildi:

“Öte yandan, hangi kirli projeyle, hangi rüşvet ilişkisiyle oluşturulsa oluşturulsun, Filistinlilerin ve Kudüs’ün kirli pazarlıkların malzemesi yapılmasına izin vermemek için dünyanın bütün iyi insanlarıyla birlikte hareket etmeye devam edeceğiz. Biz İbrahim’e dairliğini ve İbrahim hassasiyetini su taşıyarak tescilleyen karıncanın tarafında ve yanındayız. Biz, ebabil kuşlarının Ebrehe'nin fillerini yendiğine dair imandan hiç geri çekilmedik, dolayısıyla Filistin’e dair gündemde, israilin ürettiği sorun, vahşet ve zulümde de hakkın ve adaletin kazanacağını biliyor ve iman ediyoruz. Dolayısıyla, emperyalizmi yeneceğiz, onun oluşturduğu mevzuatı da çöpe atacağız. Filistin ve mazlumlar bizim mihengimizdir. Kudüs direncimizi bileyleyen, inancımızdır. İşbirlikçiler kaybedecek… İman, adalet ve Filistin kazanacak.” (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir