• DOLAR 13.461
  • EURO 15.283
  • ALTIN 792.77
  • ...
ÖNDER Malatya Şubesi'nden Mütercimler hakkında suç duyurusu
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Suç duyurusunun ardından adli önünde açıklamada bulunan İmam Hatipliler Derneği Malatya Şube Başkanı Abdurrahman Taşkesen, katıldığı bir televizyon kanalında imam hatiplilere hakaret ve iftira atan Erol Mütercimler hakkında, "Halkı kin ve düşmanlığa tahrik", "Hakaret yoluyla halkın bir kesimini aşağılama" fiillerinden dolayı suç duyurusunda bulunduklarını ve haddi aşan davranışından dolayı hakkında kamu davası açılması talebinde bulunduklarını söyledi.

 

“Televizyonun youtube kanalı üzerinden videoya hala ulaşılabiliyor olması üzüntümüzü daha da arttırmıştır”

Taşkesen, şöyle devam etti: “Katıldığı bir TV programında Erol Mütercimler, imam hatip mezunlarına alenen hakarette bulunarak aşağılamıştır. Suçun basın-yayın yoluyla işlenmesi, televizyonun youtube kanalı üzerinden videoya hala ulaşılabiliyor olması ise üzüntümüzü arttırmıştır. İmam hatip camiası; bugün 1 milyon 400 bin öğrencisi, on milyonlarca mezunu ve mensubu olan geniş bir ailedir. 69 yıl önce kurulan imam hatip okulları, kamuoyunun gayet yakından bilindiği gibi halkımızın teveccühü ile bugüne ulaşmış eğitim kurumlarıdır. İmam Hatip camiası; bugün 1 milyon 400 bin öğrencisi, on milyonlarca mezunu ve mensubu olan geniş bir ailedir. Mezunlarımız dün olduğu gibi bugün de esnafından öğretim görevlisine, mühendisinden devlet adamına kadar ülkemizin dört bir yanında hizmet vermektedir.”

“Sarf edilen cümleler İmam Hatip camiası ve değerlerine düşman bir zihniyetin dışa vurumudur”

Sarf edilen cümlelerin gayet bilinçli bir şekilde sarf edildiğine dikkat çeken Taşkesen, “Sarf edilen cümleler aslında, kurulduğu günden bu yana İmam Hatip camiası ve değerlerine düşman bir zihniyetin dışa vurumudur. Hedefi Türkiye’dir. 83 milyonluk birlik ve beraberliğimizdir. Kurulduğu günden bu yana milletine hizmetten başka bir gaye edinmemiş olan İmam Hatip okullarına yönelik bu tavrı şiddetle kınıyoruz. Camiamıza yönelik iğrenç, aşağılık ithamlarda bulunan şahıs hakkında kamu davası açılmasını ve iftiralarının yanına kar kalmamasını istiyoruz.” dedi.

“Suç duyurumuzun gereğinin yapılacağına; bu tür davranışların cezasız kalmayacağına inanıyoruz.”

Bu tür davranışların cezasız kalmaması gerektiğine vurgu yapan Taşkesen, “Adaletin yerini bulması, sadece İmam Hatip camiasına değil, toplumumuzun herhangi bir kesimine yönelik hakaret ve iftira dolu sözlerin, böyle kolaylıkla dile getirilmemesine büyük katkı sağlayacak, hiç kimse başka bir kişi, zümre veya grup hakkında böyle pervasız sözlere cüret edemeyecektir. Son olarak imam hatiplerin bu toprakların mayası, harcı, irfanı olduğuna inanan, iş adamı, bürokrat, siyasetçi, akademisyen, esnafı, kısacası herkesi Mütercimler hakkında suç duyurusunda bulunmaya davet ediyoruz.” diyerek çağrıda bulundu. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir