• DOLAR 8.076
  • EURO 9.689
  • ALTIN 460.834
  • ...
İstanbul Valisi: Allah rızası için dışarı çıkmayın

İstanbul Valisi Ali Yerlikaya, koronavirüs (Kovid-19) temaslı vatandaşlara adeta isyan etti, katıldığı açılış töreninde çağrı yaptı.

Yerlikaya, Mart ayından itibaren tüm dünyanın Kovid-19 salgınıyla mücadele ettiğini anlatarak salgınla mücadelede Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın liderliğinde Türkiye'nin el birliği ve sabırla örnek gösterilebilecek ülkeler sırasında ilk sıralarda yer alacağını söyledi.

"BULAŞMA RİSKİ YÜZDE 90 AZALIYOR"

Salgın tedbirleri kapsamında ülke genelinde düğün, nişan gibi faaliyetlerin yasaklandığını anımsatan Yerlikaya, sonbaharda daha dikkatli olunması gerektiğini söyledi.

Yerlikaya, temizlik, maske ve mesafe kuralına uyulmasının önemine işaret ederek "Maskeyi kuralına uygun takar, mesafeye dikkat edersek virüsün solunumla bulaşma riski yüzde 90 azalıyor" dedi.

"ŞEHİRLE NASIL HELALŞECEKSİN?"

Pozitif vakayla temas edenlerden sabırlı olmalarını isteyen Yerlikaya, konuşmasını şöyle tamamladı:

"Filyasyon çalışma grupları var. 39 ilçede kaymakamlıklarımız bu kardeşlerimize sahip çıkmak ve onların dışarıya çıkmamaları için çalışıyor. Dışarıya çıkmadıklarında sosyal destek gruplarımızın destansı çalışmalarıyla yanlarında oluyoruz. Gazete, su, ekmek istiyorlarsa götürüyoruz. Maddi durumu iyi değilse de yardım ediyoruz.

Sizden bir şey istiyorum bu şehrin valisi olarak; Allah rızası için dışarı çıkmayın. Ne söyleyebilirim başka? İdari işlem yapmaktan haya ediyoruz. Pozitif olduğunu bilen kardeşimiz kendi sağlığını düşünmüyorsa bundan büyük bir kul hakkı nasıl olabilir? Şehirle nasıl helalleşeceksin? Biz hem idari işlem yapıyoruz hem de savcılığa suç duyurusunda bulunuyoruz."

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir