• DOLAR 16.591
  • EURO 17.43
  • ALTIN 970.41
  • ...
SON DAKİKA
Mardin Umut Kervanı ihtiyaç sahiplerinin umudu olmaya devam ediyor
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Kurulduğu günden bu yana insani yardım faaliyetleriyle daima sahada olan ve ağustos ayı çalışmalarına hız kesmeden devam eden Mardin Umut Kervanı, aralarında yetim, mağdur, muhtaç ve mültecilerin bulunduğu onlarca aileye ev eşyası ve gıda yardımında bulundu.

Yapılan yardım çalışmaları ile ilgili konuşan Mardin Umut Kervanı Yönetim Kurulu Başkanı Fatih Akman, ağustos ayında da yardımlarının hız kesmeden devam ettiğini söyledi.

Akman, "Hamdolsun Mardin Umut Kervanı olarak Mardin’de yetim ve muhtaçlar için umudu yeşertmeye devam ediyoruz. Ağustos ayında da yüzlerce bireye umut olduk. Bu kapsamda bu hafta içerisinde onlarca bireyin barındığı merkez Artuklu ilçesi muhtelif mahallelerinde evlerinde hiçbir şeyi olmayan 5 aileye hayırseverlerin bize ulaştırdığı halı, battaniye, mutfak eşyası ve perde verildi. 3 muhtaç aileye nakdi yardım yapıldı, 2 muhtaç ailenin evi ise baştan sona döşendi." dedi.

"Bu iyilik kervanı dur durak bilmeden yetim ve muhtaçlara umut olmaya devam edecektir"

Ayrıca onlarca yetim ve muhtaç aileye gıda paketlerini ulaştırdıklarını ve durmadan yardımlarına devam edeceklerini belirten Akman, hayırseverlere teşekkür etti.

Akman, "Allah’a yüz binlerce kez hamd olsun ki yetim ve muhtaç ailelerimize bu ay da gıda paketlerimizi ulaştırdık. Artuklu, Yeşilli ve Nusaybin’deki onlarca yetim ve muhtaç aileye gıda paketi ulaştırmamıza vesile olan hayırseverlerden Allah razı olsun. Allah’ın izniyle hayırsever kardeşlerimiz olduğu müddetçe bu iyilik kervanı dur durak bilmeden yetim ve muhtaçlara umut olmaya devam edecektir." diye konuştu. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Bu haberler de ilginizi çekebilir