• DOLAR 17.938
  • EURO 18.243
  • ALTIN 1022.38
  • ...
Bakan Dönmez'den Adana ve Giresun'daki enerji çalışmalarıyla ilgili açıklama
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Geçtiğimiz günlerde Kozan'da çıkan orman yangını ile ilgili son durumu açıklayan Bakan Dönmez, yangın nedeniyle 15 köyün elektriğinin kesildiğini yapılan çalışmalar neticesinde 4 köye enerji verilmeye başlandığını diğer köylere elektrik vermek için çalışmaların devam ettiğini belirtti.

İki güne kadar köylerin elektrik sorununun giderileceğini belirten Dönmez, "Olay anı itibarıyla 15 köyümüz enerjisiz kaldı fakat ekiplerimizin yoğun müdahaleleriyle an itibarıyla 4 köye elektriği verdik ki yaklaşık bin 200 hane eder. Bugün yine ekiplerimiz çalışıyor, 7 köye daha elektrik vereceğiz, 3 bin 700 aboneye daha elektrik vereceğiz. Kalan 4 köyümüzde de bin 400 civarında abonemiz kalıyor. Orada da yarın orta gerilim şebekesini tamamlıyoruz, ertesi gün de alçak gerilimi tamamlamış olacağız, yani iki gün içerisinde oradaki sorunları da aşmış olacağız." dedi.

Giresun'da bir gün içerisinde elektrik sorunu giderilecek

Bakan Dönmez, Giresun'daki sele ilişkin de şu açıklamayı yaptı: "Bu akşam itibarıyla Akkaya köyümüzde 612 hanemizin elektriğini vermiş olacağız. Güce ve Espiye'de yer alan 4 köyümüz daha var. Orada da 440 civarında abonemizin elektriği kesik, o köylerle alakalı olarak AFAD ekipleri alternatif ulaşım güzergahları üzerinde çalışıyorlar, ulaşım imkanları yapılır yapılmaz bir gün içerisinde de oradaki elektrik kesintilerini sona erdirmiş olacağız." (İLKHA)Bu haberler de ilginizi çekebilir