• DOLAR 18.088
  • EURO 18.163
  • ALTIN 1016.26
  • ...
Erbaş, Giresun'da selin meydana geldiği alanlarda incelemelerde bulundu
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Selden zarar gören esnaf ve vatandaşlarla görüşen Erbaş, geçmiş olsun dileklerini iletti. Ziyaretin ardından açıklamada bulunan Erbaş, "Allah bir daha böyle bir afet göstermesin. Vefat eden kardeşlerimiz var, onlara rahmet diliyorum, kayıplarımız var bir an önce bulunması için Cenab-ı Hak'tan yardım diliyorum. Devletimiz burada, birlik ve beraberlik içerisinde büyük bir çalışma ile ilçemizi ve afete uğrayan yerlerimizi, beldelerimizi, şehirlerimizi büyük bir çalışma ile inşallah en kısa zamanda eski haline kavuşturulacaktır." dedi.

Yıkılması gereken binalar olduğunu vurgulayan Erbaş, "Yenileri yapılacaktır. Bakanlarımız buradalar, ben dua ediyorum ve sabır, tahammül tavsiye ediyorum, çünkü Allah'tan gelene karşı boynumuz kıldan incedir ama tedbirlerimizi almalıyız. Bizim için dört önemli unsur var, ibret almak, tedbir almak, tevekkül etmek ve dua etmek. Bir Müslüman'a gerekli olan, bu afet durumlarında bu davranışlardır. Cenab-ı Hak bir daha göstermesin." temennisinde bulundu.

Erbaş, Espiye'de 2, Yağlıdere'de bir köy camisinin selden zarar görerek kullanılmaz hale geldiğini belirtti.

Erbaş ayrıca bölgede bulunan Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’la beraber Giresun'da selde kaybolan Kemal Akar’ın oğlu Dursun Can Akar’ı Dereli ilçesindeki iş yerinde ziyaret etti.

Burada Dursun Can Akar’la görüşen Erbaş, devletin birlik ve beraberlik içerisinde Kemal Akar'ın en kısa zamanda bulunması için çalıştığını aktardı.

Erbaş "Ümidimiz sağ salim bulunsun. Her halükârda ya sağ ya da vefat etmiş olarak devletimiz bulmaya çalışıyor. Biz dua, sabır, tevekkül, tahammül edeceğiz. İsyan etmeyeceğiz. Cenab-ı Hak'tan gelen her türlü afet önüne geçemeyeceğimiz için 'Boynumuz kıldan ince.' diyeceğiz ama bundan sonra tedbirlerimizi alacağız. Bakanlarımızın, yetkililerin tavsiyeleri doğrultusunda evlerimizi ona göre yapacağız. Bu tedbirdir ve en önemli görevlerimizden birisidir. Cenab-ı Hak yardımcımız olsun. Sabır ve tahammül içerisinde inşallah kayıplarımızı bulmaya çalışacağız." diye konuştu. (İLKHA)

Bu haberler de ilginizi çekebilir