• DOLAR 8.764
  • EURO 10.329
  • ALTIN 492.37
  • ...
HÜDA PAR Midyat İlçe Teşkilatı 3'üncü Olağan Kongresini gerçekleştirdi
Google News'te Doğruhaber'e abone olun.  Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

HÜDA PAR Midyat ilçe binasında yapılan kongreye HÜDA PAR Mardin İl Başkanı İsmail Çevik, Midyat İlçe Başkanı İsa Altunkaynak, yönetim kurulu üyeleri, delegeler ve partililer katıldı.

 

Pandemi nedeniyle sosyal mesafeye riayet edilerek ve tek liste ile yapılan seçimde kayıtlı 59 delegenin tümünün oyunu alan mevcut Başkan Altunkaynak güven tazeledi.

Kongreye katılan HÜDA PAR Mardin İl Başkanı İsmail Çevik yaptığı konuşmada, ellerinden gelebilecek maddi-manevi her şeyi yapmaya çalışacaklarını ifade etti.

Çevik, "Elhamdülillah bugün Midyat ilçemizin 3'üncü Olağan Kongresini gerçekleştirmiş olduk. Kongremizde mevcut başkanımız İsa Altunkaynak ve ekibi güven tazelediler. Güçlendirilmiş bir ekiple bu işi yürütecekler inşallah. Midyat'ımıza, Mardin'imize ve genelde de ülkemize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Gönül isterdi ki bu pandemi olmasaydı tüm Midyat halkımızı da davet edip bir arada bu sevincimizi beraber yaşamayı isterdik. Bu konunun önemine binaen sadece delegelerimizle kongremizi gerçekleştirdik. Seçilen başkanımızı ve ekibini tebrik ediyorum. Gerçekten ağır bir görev yüklendiler. İnşallah burada hem ilçe yönetimimiz hem bizler elimizden geldiğince Midyat'ımız için ses olmaya çalışacağız. Elimizden gelebilecek maddi-manevi her şeyi yapmaya çalışacağız, vatandaşlarımıza faydalı olma gayreti içerisinde olacağız. Buradan sizin aracılığınızla tüm Midyat halkımıza saygı, sevgi, hürmet ve selamlarımı iletiyorum. Rabbim hayırlara vesile kılsın inşallah." diye konuştu.

Midyat İlçe Başkanlığına yeniden seçilen Altunkaynak ise, genç bir parti üyelerini kaybettiklerinden dolayı buruk bir kongre sevinci yaşadıklarını söyledi.

Altunkaynak, "Bugün HÜDA PAR Midyat İlçe Teşkilatımızın 3'üncü Olağan Kongresini gerçekleştirdik. Gönül isterdi ki 22 Mart'ta kongremizi gerçekleştirseydik. Tüm üye ve gönüllülerimizle büyük bir salonda bir araya gelmeyi arzu etmiştik. Ancak bu pandemi süreci nedeniyle ertelemek zorunda kaldık. Aslında bugün 3'üncü Olağan Kongremizi gerçekleştirmenin buruk sevincini yaşıyoruz. Çünkü ağustos ayında malumunuz olduğu üzere HÜDA PAR Genel Başkan Yarımcılarımızdan merhum Mehmet Yavuz Bey'in vefatının sene-i devriyesidir. Ayrıca bir hafta önce parti üyemiz değerli genç bir kardeşimizi (Hasan Çelik) kaybettik. Üzüntümüz büyüktür. Kendilerine Allah'tan rahmet diliyoruz. Ruhları şad olsun." diye konuştu.

HÜDA PAR olarak "Önce insan, öncelik adalet" şiarıyla yola çıktıklarını belirten Altunkaynak, "İnsan merkezli bir siyasi anlayışa sahibiz. Tabi ki bunun neticesinde insan merkezli olan bir siyasi anlayışın temelinde adalet yatmaktadır. Ki gerek ülkemizde gerek tüm İslam coğrafyalarında yaşanan zulüm ve haksızlıkların başında adalet olgusunun gerçekleşmediğini görüyoruz. Yine bizler, HÜDA PAR olarak 'Yanlış bir aday ile kazanacağımıza, doğru bir adayla kaybedelim.' şiarıyla yola çıktık. Ve inşallah bunun gerçekleştirilmesi için gerek sosyal ve toplumsal  ve kamusal alanda şu yanlış algının kırılması için mücadele edeceğiz. Şöyle bir algı var: Torpilsiz, adamsız bir işin yürümeyeceği… Oysa ki biz HÜDA PAR olarak şuna inanıyoruz: 'Emrolunduğun gibi dosdoğru ol' şiarıyla yola çıktık. Bunun için yalandan uzak bir siyasi anlayışımız var. Seçim çalışmalarımızda da bunu gerçekleştirdik. Yanlış vaatlerle, soyut kavramlarla hiçbir kimseye yapmayacağımız bir şeyi söylemedik. Yanlış bir şeyi ve yapmayacağımız bir şeyi söylediğimiz zaman bunun bir kul hakkı olduğunun bilincindeyiz. Kongremizin; ilçemiz, ülkemiz ve İslam âlemi için hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz. Yapmayacağımız, yapamayacağımız hiçbir söz, fiil ve davranışın bizde ve üyelerimizde sûdur bulmasına Rabbim fırsat vermesin. Teşekkür ediyorum." şeklinde konuştu. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir