• DOLAR 7.736
  • EURO 9.104
  • ALTIN 472.61
  • ...
Batman esnafı: Sorunlarımız çözülmezse kepenk kapatacağız

Esnaf adına açıklama yapan Hasan Tunç, sokaktaki şemsiyelerin aylar öncesinden kar ve fırtınaya dayanamayıp çöktüğünü, dünyadaki en uzun şemsiyeli sokaklardan biri olan sokaklarının ihmal kurbanı olduğunu iddia ederek tepki gösterdi.

Tunç, “Hasankeyf şemsiyeli sokakta esnaf büyük sıkıntılar ile boğuşuyor. 2013’ten bu yana bizim sokağı bitiremediler. 7 tane seçilmiş 2 kayyum gelmiş, bu sokağı bitiremediler. Biz şu anki Batman Valimiz ve Batman Belediye Başkan Vekilimizden şunu istiyoruz; ya gelin sokağımızı söz verdiğiniz gibi yapın ya da biz yapmıyoruz deyip kendi başımızın çaresine bakalım. Gerekirse her gün yarımşar gün kepenk kapatacağız.” dedi.

Yerel yönetimleri istifaya davet edeceğiz”

Yetkililerin sorunlarına el atmasını isteyen Tunç, “Her gün yarımşar gün kepenk kapatacak ve yerel yönetimleri istifaya davet edeceğiz. Vali ve belediye başkan vekilimiz gelsin sorunlarımızı dinlesin. Vali bey talimat vermesine rağmen taleplerimiz yerine getirilmedi. Biz vali ve belediye başkan vekilimizden sorunlarımıza el atmasını bekliyoruz. Emniyet Müdürümüzden sokağımız ve mahallemizle ilgili güvenlik sorunlarının çözülmesi konusunda yardım bekliyoruz.” diye konuştu.

“Yerel yönetim üzerine düşeni yapmıyor”

İşsizlikten esnafın kepenk kapatır hale geldiğini ifade eden Tunç şöyle devam etti: “Bu sokakta faaliyet gösteren 120 esnaf iş yapamıyor. Çok cüzi miktarla yapılabilecek sokağımızda biz esnaflar olarak elimizi taşın altına koymaya hazırız. Mülk sahipleri üzerine düşeni yapıyor ama yerel yönetim üzerine düşeni yapmıyor. Ama biz belediyemizden üzerine düşeni yapmasını bekliyoruz. Sokakla ilgili olarak yaptığımız projeyi valilik kabul etti ama her ne hikmetse birileri bunu engelliyor. Esnafların sorunlarını dinlesin ve çözüm bulunsun.”(İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir