• DOLAR 7.824
  • EURO 9.158
  • ALTIN 473.71
  • ...
Adıyaman Valisi uyardı: Rehavete kapıldınız, ilk kez bu kadar arttı!

Adıyaman Valisi Mahmut Çuhadar, bir kez daha Adıyamanlıları koronavirüse karşı uyardı.

Çuhadar, yaptığı yazılı açıklamada, tüm dünyayla birlikte Türkiye'yi de etkisi altına alan Kovid-19 salgınına karşı devlet tarafından alınan tedbirler sonucunda Adıyaman ve Türkiye'de çok önemli kazanımlar elde edildiğini söyledi.

Günlük hayatta kademeli olarak normalleşme sürecine geçildiğini anlatan Çuhadar, şunları kaydetti:

"İLK DEFA 107 YATAN HASTA SAYISINA ULAŞILMIŞTIR"

"Ancak tüm uyarılara rağmen ilimizde bulunan vatandaşlarımız rehavete kapılmış ve pozitif vaka sayısında ilk defa önemli oranda artış meydana gelmiş ve önlemlere rağmen artmaya da devam etmektedir. Aldığımız bütün karar ve tedbirlere rağmen salgının başladığı ilk günden bu yana ilimiz Eğitim ve Araştırma Hastanesi servisinde ilk defa 107 yatan hasta, 13 yoğun bakım ve 12 entübe hasta sayısına ulaşılmıştır.

"ARTIŞLARIN NEDENİ KURALLARA UYULMUYOR"

Bu sayıları paylaşmamızın sebebi vatandaşlarımızda panik ve endişe yaratmak değil, ilimizde riskin halen çok yüksek olduğunu hatırlatmak ve halkımızın dikkatini çekecek farkındalığı yaratmaktır. İlimizde görülen vakaların çok büyük bir kısmı düğün, nişan, taziye, eş dost ve akraba ziyaretleri ile maske, mesafe ve hijyen kurallarına uyulmamasından kaynaklanmaktadır."

"EK TEDBİRLER ALMAMIZ KAÇINILMAZ OLACAKTIR"

Rakamların her gün yükselişe geçtiği kentte herkesin sağlığı için maske, mesafe ve hijyen kurallarına titizlikle uyulmasını isteyen Çuhadar "Yeni acıların yaşanmaması için taziyeleri kesinlikle yapmayalım, düğünlerin de acıya dönüşmemesi için alınan kararlara harfiyen uyulmasına özen gösterelim.

Tüm uyarılara rağmen bu durumun sürmesi ve vaka sayılarındaki artışın devam etmesi halinde vatandaşlarımızın sağlığını korumak ve ilimiz genelindeki vaka sayısındaki artışı kontrol altına almak amacıyla valiliğimizce ek tedbirlerin alınması kaçınılmaz olacaktır" ifadelerini kullandı.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir