• DOLAR 7.398
  • EURO 8.962
  • ALTIN 443.614
  • ...
BAE - Siyonist normalleşmesine bir tepki de İran'dan: Büyük bir aptallık

İran Dışişleri Bakanlığı, İşgalci Rejim ve Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) arasında varılan normalleşme kararını kınayan bildiri yayımladı. İran Dışişleri Bakanlığı tarafından yayımlanan bildiride Tel Aviv ve Abu Dabi'nin aldığı kararı "büyük bir aptallık" olarak nitelendirilirken, alınan normalleşme kararı sonrasında bölgede direniş cephesinin güçleneceğine dikkat çekildi.

Trump 'tarihi bir anlaşma' deyip duyurdu!

Bildiride, BAE'nin İşgalci Rejim rejimi ile normalleşme kararı almasının siyonist İşgalci rejiminin işgal ve katliamlarını Filistin halkı ve özgür dünya halkları yanında unutturmayacağı vurgulandı.

Türkiye'den ABD, İşgalci Rejim ve BAE'ye sert tepki

Filistin'in özgürlüğü için akıtılan kanların ve Müslümanların ilk kıblesi Kudüs için verilen mücadelelere ihanet edenlerin unutulmayacağı belirtilen bildiride, "İşgal rejimi ile Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) arasında varılan normalleşme kararını kınıyoruz. Abu Dabi’nin insanlık karşıtı, katil ve meşru olmayan Siyonist İşgalci rejim ile normalleşme kararı alması bölge için tehlikelidir. Siyonist İşgalci Rejimi bu karardan faydalanarak Körfez ülkeleri ilişkilerine karışmaması noktasında uyarıyoruz. Aksi halde İşgalci Rejim ve BAE bunun sonuçlarına katlanmalıdır" ifadelerine yer verildi.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir