• DOLAR 7.744
  • EURO 9.1
  • ALTIN 474.36
  • ...
Covid-19 vakalarının arttığı Gaziantep’te kurallar dikkate alınmıyor
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Türkiye'nin en çok Coronavirus (Covid-19) vakalarının görüldüğü illerden biri olan Gaziantep’te her gün binlerce kişiye sosyal mesafe ve maske takma kuralını ihlal ettikleri gerekçesiyle idari para cezası uygulanıyor.

Kentte cadde ve sokaklardaki yoğunlukta azalma yaşanmazken, Covid-19 kuralları da hiçe sayılıyor. Kentte son olarak dün maske ve mesafe kurallarına uymadıkları gerekçesiyle 2 bin 548 kişiye daha cezai işlem uygulandı.

Covid-19 tedbirleri kapsamında maske takmanın zorunlu olduğu ve maske takmayanlara 900 TL idari para cezasının verildiği kentte, sokaklardaki yoğunluk tedirginlik oluşturuyor.

Coronavirus tedbirleri kapsamında 65 yaş üstüne toplu taşıma, pazar ve düğün yasağının getirildiği kentte yeni tedbirlerin alınması bekleniyor.

Taziyelerin yasak olduğu kentte defin işlemlerine ise vefat eden şahısın akrabalarından 15 kişinin katılmasına izin veriliyor.

Bakan Koca’nın vaka sayılarındaki artışa dikkat çektiği illerden biri olan Gaziantep'te bugün de vatandaşların çarşı ve pazarda yoğunluk oluşturması dikkat çekti.

Çarşıda bazı vatandaşlar, maske takma zorunluluğuna kısmen uyarken, sosyal mesafe kuralını ise hiçe saydığı görüldü. Artan vakalara rağmen çarşı ve pazarları tıklım tıklım dolduran vatandaşların büyük bir kısmının maskelerini çenelerine takmaları ise dikkat çekti.

Kentin birçok noktasında Gaziantep İl Emniyet Müdürlüğüne bağlı polis ekipleri vatandaşları sosyal mesafe kuralına uymaları konusunda sık sık uyarırken kuralları ihlal edenlere ceza işlemi uygulanıyor.

Polis ve zabıta ekipleri, özellikle kentin kalabalık caddelerinde maske ve sosyal mesafe kurallarına uyulması için denetimlerini aralıksız sürdürürken, İl Emniyet Müdürlüğü, Covid-19 salgını tedbirleri kapsamında sosyal mesafe ve maske takma kuralını ihlal ettikleri gerekçesiyle dün gerçekleştirilen denetimlerde Covid-19 tedbirlerini ihlal ettiği gerekçesiyle 2 bin 548 cezai işlem uyguladı.

Konuyla ilgili İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan yazılı açıklamada, kent genelinde sosyal mesafe ve maske denetiminin aralıksız devam ettiği belirtildi.

Açıklamada, denetimler sırasında kontrol edilen 410 iş yerinde ise her hangi bir olumsuzluğa rastlanılmadığı bildirildi. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir