• DOLAR 7.631
  • EURO 8.883
  • ALTIN 455.77
  • ...
Van Valisi Bilmez, İran sınırında örülen güvenlik duvarı çalışmalarını inceledi

Son yıllarda İran tarafından Türkiye'ye geçen düzensiz göçmenleri engellemek maksadıyla gerçekleştirilen çalışmaları yerinde görmek üzere Vali Bilmez beraberindeki heyetle birlikte hem hava hem de kara yoluyla Çaldıran İlçesi'ndeki sınır hattını inceledi.

Daha sonra Çaldıran Yavuz Selim Hudut Karakolu ile Güneş Hudut Karakoluna geçen Vali Bilmez ve beraberindekiler, burada karşılama mangasını selamlayıp toplu fotoğraf çektirdi. 

Burada bir süre karakolların durumları hakkında bilgi alan Vali Bilmez, ardından Ağrı'nın Doğubayazıt Ersöz Hudut Takım Karakoluna geçerek burada Ağrı Valisi Dr. Osman Varol ile sınır hattında yapılan/yapılacak güvenlik sınır duvarı projesini değerlendirdi. Duvarın yapıldığı alanda incelemelerde bulunan heyet, yüklenici firma yetkililerinden bilgi aldı.

Buradaki incelemelerin ardından Van'ın Çaldıran İlçesi Tavşantepe Üs Bölgesi'ne de geçen Vali Bilmez burada yapılacak çalışmalar hakkında görüş alışverişinde bulundu.

Bu ziyaretin ardından Vali Mehmet Emin Bilmez, İller İdaresi Genel Müdürü Kürşat Kırbıyık, 6. Hudut Tugay Komutanı Albay İlker Ertuğrul programlarını tamamladı. (İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir