• DOLAR 7.628
  • EURO 8.875
  • ALTIN 456.08
  • ...
Peygamberimize (SAV) dil uzatan alçağa idam cezası

Dış Haberler Servisi 

Kano kentindeki şeriat mahkemesi 22 yaşındaki Yahaya Aminu Şerif'in şarkılarından birinde Peygamberimiz Hz. Muhammed (S.A.V)'e küstahça hakaret ettiği için asılarak idam edilmesine hükmetti.

İndependent’in haberine göre, nüfusunun çoğu Müslümanlardan oluşan Nijerya'nın kuzeyindeki şeriat mahkemeleri daha önce de cinayet suçu ve suç kabul edilen zina ve eşcinsellik gibi ahlaksızca eylemlere karışan kişilere ölüm cezası vermişti.

Kano Bölgesi Adalet Bakanlığı sözcüsü Baba-Jibo İbrahim AFP'ye yaptığı açıklamada "Mahkeme çürütülemez kanıtlara ve hükümlünün suçunu kabul etmesine dayanarak İslami yasalarca teminat altına alınan idam cezasını verdi" dedi.

Şerif, mart ayında WhatsApp'ta paylaştığı bir şarkısında Efendimiz Hz. Muhammed (S.A.V)'e küstahça hakaret ettiği için Kano kentinde ayaklanmalar çıkmış, şarkıcının evi ateşe verilmişti.

Ardından şarkıcı tutuklanmıştı. İbrahim, Şerif'in güvenlik gerekçesiyle kapalı kapılar ardından yapılan ve 4 ay süren mahkemede yasal şekilde savunulduğunu da ekledi.

Şerif'in karara itiraz hakkı da bulunuyor.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir