• DOLAR 7.802
  • EURO 9.141
  • ALTIN 472.33
  • ...
Batman Valisi Şahin: “Gerekirse cezai işlem uygulamaktan sakınmayacağız”

İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü konferans salonunda gerçekleşen toplantıya; Batman Üniversitesi Rektör Vekili Prof. Dr. Engin Tilkat, Vali Yardımcısı Ramazan Fani, ilçe kaymakamları, kamu kurum ve kuruluşlarının yöneticileri katıldı.

Toplantıda; İl Sağlık Müdürü Hakan Pamukçu tarafından yapılan sunumun ardından Vali Hulusi Şahin bir konuşma yaparak Covid-19 salgınına dikkat çekti.

Tüm kamu kurum ve kuruluşları ile Covıd-19’a karşı topyekün mücadele verdiklerini belirten Vali Şahin, vali yardımcısı koordinasyonunda tüm kurumlardan görevlilerin dahil olduğu filyasyon ekibiyle hastalık şüphesi olan veya hastalık teşhisi konulan vatandaşların evden çıkmamaları için denetim mekanizmasının işletileceğini ifade etti.

Kamu hizmeti sağlayan kurumların yöneticilerine de gerekli tedbirleri alma konusunda uyarılarda bulunan Şahin, kurum amirlerinin kamu hizmeti sunan çalışanları ile hizmetten faydalanan vatandaşların maske, sosyal mesafe ve hijyen gibi kuralları içselleştirmesi, uygulaması noktasında sorumluluk almaları gerektiğini belirtti.

Ayrıca, mahalle aralarında yapılan düğün ve taziyelere de değinen Şahin, İl Hıfzıssıhha Kurul kararları gereği kalabalık ortamların oluşmasını engelleme adına gerekirse cezai işlem uygulamaktan sakınmayacaklarını söyledi.(İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir