• DOLAR 8.274
  • EURO 9.672
  • ALTIN 497.065
  • ...
Siyonist işgalciler, Batı Yaka’da baskın ve hukuksuz alıkoymalara devam ediyor

Filistinli kaynaklar, işgalcilerin, İslami Direniş Hareketi (Hamas) liderlerinden Şeyh Hasan Yusuf’un Ramallah'ın Beytunya beldesindeki evine baskın düzenlediği ve ifadeye çağrılmaya yönelik tebligatı kendisine teslim ettiğini belirtti.

İşgalciler tarafından esir alındığı zindandan 15 ay tutuklu kalmasının ardından 23 Temmuz'da bırakılan Şeyh Hasan Yusuf’un kısa bir aradan sonra tekrar ifade vermesi için çağrılması tepkilere neden oldu.

Yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, işgalcilerin Ramallah’ın Beytunya beldesinde düzenledikleri baskınlar sırasında haksızlığı protesto eden Filistinli gençlere saldırdı.

Öte yandan Kudüs'ün el-İseviyye beldesine yapılan baskın sırasında Filistinli gençlere saldıran işgalciler ile gençler arasında çatışmalar yaşandı.

Hamas’ın Batı Yaka'daki basın bürosu tarafından yayınlanan bir rapora göre, işgalci siyonistlerin Temmuz 2020'de işgal altındaki Batı Yaka ve Kudüs'teki Filistinlilere yönelik alıkoymaları ciddi manada artış gösterdi.

Söz konusu rapora göre, işgal rejiminin temmuz ayında Kudüs’teki tutuklamaları 393’e ulaştı.

İşgal zindanlarındaki 160 çocuk, 365 idari tutuklu ve 41 kadın olmak üzere toplamda 4 bin700 esir bulunuyor. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir