• DOLAR 7.743
  • EURO 9.108
  • ALTIN 474.55
  • ...
Hamas Sözcüsü el-Kanu: "Siyonist işgalcilerin tehditleri bizi yolumuzdan caydıramaz"

Filistin halkı başta olmak üzere birçok kesimin tepkisine neden olan siyonist işgal rejiminin kararı hakkında basın açıklaması yapan el-Kanu, “Abluka altındaki Gazze'nin tek ticaret kapısı olan Kerem Ebu Salim'i kapatma kararı alan siyonist rejim, söz konusu kararla bölgeye inşaat malzemesinin girişini engellemeyi hedefliyor.” dedi.

Siyonist işgalci Netanyahu’nun her fırsatta Filistinlileri tehdit ettiğine dikkat çeken Hamas’ın önemli isimlerinden el-Kanu, işgalcilerin, Gazze Şeridi’nde zor şartlar altında yaşam mücadelesi veren Filistinlilere karşı baskıcı tutumunu artırdığını ve hayatı daha da çekilmez bir hale getirmek için elinden geleni yaptığını kaydetti.

Kendi topraklarında onurlu bir hayat yaşamanın Filistinlilerin en doğal hakkı olduğunu aktaran el-Kanu, “Gazzeliler, 14 yıldır maruz kaldıkları haksız ve hukuksuz ablukayı kırmak için direnişe devam edeceklerdir. Bunun mukabilinde işgalcilerin yaptığı tehditlerin bizim nazarımızda hiçbir kıymeti yoktur.” dedi.

Diğer taraftan işgalci siyonistler, abluka altındaki Gazze Şeridi’nin tek ticaret kapısı durumunda olan Kerem Ebu Salim'i, insani yardım ve akaryakıt dışındaki tüm ticari girişlere kapatma kararı aldığını duyurmuştu. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir