• DOLAR 7.66
  • EURO 8.912
  • ALTIN 458.62
  • ...
Beyrut'taki patlamayı protesto eden göstericiler parlamento binasına girmeye çalıştı
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Beyrut şehir merkezindeki parlamento binasına girmeye çalışan protestoculara engel olmak isteyen güvenlik güçleri ile göstericiler arasında küçük çaplı çatışma çıktı.

Beyrut Limanı'ndaki patlamayı protesto eden göstericiler gece saatlerinde Parlamento binasına doğru ilerlemeye başlayınca, güvenlik güçleri tarafından durdurulmak istendi.

Güvenlik güçlerine direnen bazı protestocular ile polis arasında gerginlik anları yaşanırken, polis göstericilere göz yaşartıcı gazla müdahalede bulundu.

Parlamento binasının bulunduğu Beyrut şehir merkezindeki Necme Meydanı'na girmeye çalışan göstericiler ile kendilerine engel olmak isteyen güvenlik güçleri arasında çatışma çıktı. Polise taş atan bazı göstericilere polis, göz yaşartıcı gazla müdahale etti.

Göstericiler, şu ana kadar 154 kişinin ölümüne ve 5 binden fazla kişinin yaralanmasına neden olan Beyrut Limanı'ndaki büyük patlamayı protesto etmek için cumartesi günü yapılmak üzere "Protesto Hareketi" çağrısında bulundu. (İLKHA)Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir