• DOLAR 17.933
  • EURO 18.41
  • ALTIN 1039.38
  • ...
Diyarbakır Kızılay, kurban sevincini ihtiyaç sahibi ailelerle paylaştı
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

Kurban Bereketi Yıl Boyu Sürsün” sloganıyla kurban eti dağıtım çalışması başlatan Kızılay Diyarbakır Şubesi, merkez Sur, Bağlar, Yenişehir ve Kayapınar ilçelerinde 200 aileye et ulaştıracak.

Kurban Eti dağıtımına ilişkin açıklamalarda bulunan Kızılay Diyarbakır Şube Başkanı Mesut Işık, “2020 yılı kurban faaliyetleri kapsamında Genel merkezimizden gelen kurban ekibimizle birlikte vekaletini aldığımız kurbanlardan 600 büyük baş hayvanın kesimini, Et Süt Kurumu- Et Kombine Bölge Müdürlüğünde noter ve veteriner kontrolünde imam gözetiminde İslami usullere göre bayram boyu gerçekleştireceğiz.” dedi.

Dağıtılacak kurban eti miktarlarına da değinen Işık, “Kesilen kurbanlardan Diyarbakır’da 200 ihtiyaç sahibi ailemize 5’er kilogramlık kutularda olmak üzere toplam bir ton et dağıtacağız. Bu dağıtıma bu sabah Sur ilçemizden başladık. Bağlar, Yenişehir ve Kayapınar ilçelerimizdeki muhtaç ailelerimize dağıtarak tamamlayacağız.” ifadelerini kullandı.

“Kurban bereketinin yıl boyunca devam etmesini istiyoruz”

Işık, “Geri kalan etler diğer illerdeki ihtiyaç sahiplerine gönderilecek. Bizler Diyarbakır'da 126 hisse kurban topladık. Diğer hisseler Ülkemizin farklı illerinde toplandı. Vekaletle alınan kurban hisselerinin 600’ü Diyarbakır Et Kombine Bölge Müdürlüğünde Kızılay Genel merkezden gelen ekibinin kontrolünde kesildi. Allah kurbanlarını bağışlayan vekalet sahiplerinin kurbanını kabul etsin; hayatlarına hayır ve bereket katsın.” şeklinde konuştu.

Kurban eti dağıtımı konusuna da değinen Işık son olarak şunları söyledi:

“Şubelerimiz aracılığıyla belirledikleri yoksul ailelere tek tek dağıtımı yapacaktır. Kızılay olarak kurban bereketin yıl boyunca devam etmesini istiyoruz. Kızılay olarak ihtiyaç sahiplerine yardımlar sürecek. Diyarbakır’da desteklerini ve bağışlarını Kızılay’dan esirgemeyen bütün bağışçılarımıza teşekkür ediyorum. Bağışlarının emin ellerde olduğunu ve yerine ulaştığını bilmelerini ve Kızılay’ımıza desteklerinin devamını diliyorum. Kurban vekaletini Türk Kızılay’ına bağışlayan tüm vatandaşlarımızdan Allah razı olsun. Rabbim bağışlarını kabul eylesin.” (İLKHA)

Bu haberler de ilginizi çekebilir