• DOLAR 7.406
  • EURO 8.996
  • ALTIN 441.42
  • ...
Malatya Umut Kervanı yüzlerce aileye kurban eti dağıtmaya başladı
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Malatya Umut Kervanı Temsilcisi Ali Sağlık, hayırseverlerin 30’u yurt dışında kesilmek üzere 57 adet küçükbaş kurban bağışında bulunduklarını, bayramın ilk günü Kurban Bayramı’na müteakip hijyenik bir ortamda profesyonel ekiplerce tekbir ve salavatlar eşliğinde kesimi gerçekleştirdiklerini söyledi.

 

Bayramın birinci günü Cuma namazının ardından dağıtım ekiplerince daha önce tespit edilen yaklaşık 300 aileye dağıtmaya başladıklarını belirten Sağlık, çalışmalarının Kurban Bayramı süresince devam edeceğini dile getirdi.

Ali Sağlık

Bayramın değeri ve anlamının yetim ve muhtaçların yüzlerinin gülmesi olduğuna dikkat çeken Sağlık, muhtaç ve yetim ailelerin yüzlerinin güldürülebildiği müddetçe bayramın daha güzel olacağını söyledi.

Üye ve gönüllülerin aileleriyle bayramlaşmadan sabahın erken saatlerinde kurban kesim yerine gelerek çalışmalara katıldıklarını dile getiren Sağlık, kendilerine ve bağışta bulunan hayırseverlere teşekkür ederek Kurban Bayramlarını kutladı.

 “Kurban Bayramı süresince çalışmalarımız devam edecek”

Sağlık, “Bu çalışmalara destek veren bağışçılardan, üye ve gönüllülerimizden Allah (Celle Celaluhu) razı olsun. Özellikle üye gönüllülerimiz gereken bütün fedakarlıkları gösterdiler. Sabahın erken saatlerinde daha aileleriyle bayramlaşmadan kurban kesim yerine gelip çalışmalara iştirak ettiler. Çalışmalarımız devam ediyor ve Kurban Bayramı süresince de devam edecektir. Bayramın değeri ve anlamı yetim ve muhtaçların yüzlerinin gülmesidir. Bayram, muhtaç ve yetim ailelerin yüzlerini güldürebildiğimiz müddetçe daha güzel olacak ve hep birlikte daha güzel bayramlara ulaşacağız inşallah. Kurban bağışında bulunan tüm hayırseverlerimizin, üye ve gönüllülerimizin Kurban Bayramı’nı kutlar, Coronavirus salgının bittiği daha nice güzel bayramlara Allah-u Teâlâ’nın bizleri ulaştırsın inşallah. ” dedi. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir