• DOLAR 7.292
  • EURO 8.536
  • ALTIN 477.149
  • ...
Hamas'tan bayram tavsiyesi

Hamas bayram mesajında Filistin halkının, siyonist işgalcinin muhtelif oyunlar peşinde olduğu bir sırada bu bayramı karşıladığına dikkat çekerek, halkın işgale ve işgalcinin kirli oyunlarına karşı kararlı mücadelesinin de devam ettiğini dile getirdi. Açıklamada Filistin halkının bu direnişinin, Yüce Allah'ın, gasıp işgalcinin mağlup edildiği ve Filistin'in tamamının özgürlüğüne kavuşturulduğu günleri göstermesine kadar süreceği belirtildi.

Hamas açıklamasında "Bize dinimizin yüklediği ve Filistin halkının içinden geçtiği ağır şartların da zorunlu kıldığı yardımlaşma ve dayanışmanın gerçekleşmesi için şehitlerin, yaralıların ve esirlerin ailelerini ziyaret etmemiz gerekir. Tek bir beden, tek bir el olmamız için bu gereklidir. Birliğimizle düşmanı yenilgiye uğratabiliriz, direnişimizi, kitlesel ve ulusal dayanışmamızı güçlendirebiliriz. Özellikle düşmanın davamızın ve tarihi haklarımızın üzerini çizmek için çaba sarf ettiği şu zor günlerde buna büyük ihtiyaç var." dedi.

Hamas açıklamasını Allah rızası için yapılan bütün ibadetlerin kabul edilmesi, dünyanın bütün mazlumlarının yaralarının sarılması, esir beldelerin özgürlüklerine kavuşması ve Filistin bayrağının kutsal beldelerin üzerinde özgürce dalgalanması için dua ederek bitirdi. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir