• DOLAR 7.292
  • EURO 8.536
  • ALTIN 477.149
  • ...
Umut Kervanı İstanbul'da kurban vekâletlerini yerine getirdi
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Mübarek Kurban Bayramı vesilesiyle aylardır çalışma yapan Umut Kervanı, kurban bağışında bulunan hayırseverlerin vekâletlerini muhtaçlara ulaştırmak ve kurbanlarını "Umut Kervanı Kurban Organizasyonu" tarafından kestirmek isteyen vatandaşların vekâletlerini alarak yüzlerce gönüllüsüyle kurban organizasyonunu gerçekleştirdi.

Konuya ilişkin değerlendirmelerde bulunan Umut Kervanı Vakfı Başkanı Cengiz Kurtaran, "Bugün çok sevinçliyiz. Rabbimiz bizi kurban gününe ulaştırdı. Şu an bayramı burada idrak ediyoruz. Teşrik tekbirleri ile bizler bayramı karşıladık ve şu an burada Rabbimize kurbanlarımızı adıyoruz inşallah. Burada keseceğimiz kurbanlarımızı Rabbimize yakınlaşma vesile kılmasını diliyoruz." diye konuştu.

 

"Hijyen kurallarına ve sosyal mesafeye dikkat ederek çalışıyoruz"

Kesim yerlerinde ve dağıtım çalışmalarında hijyen kurallarına önemle riayet ettiklerini belirten Kurtaran, "Şu an Umut Kervanı olarak burada gönüllülerimiz çok güzel bir şekilde çalışıyorlar. Burada çalışan arkadaşlarımız maske takarak hijyen kurallarına ve sosyal mesafeye dikkat ederek çalışmaya gayret sarf ediyorlar. Rabbimizden, bu bayramı, tüm ümmetin bu hastalıktan kurtulma vesilesi kılmasını niyaz ediyoruz." dedi.

Muhtaçları sevindirmek ve sofralarında et bulmalarını sağlamak için gayret sarf ettiklerini dile getiren Kurtaran, "Umut Kervanı olarak keseceğimiz kurbanlıklara hissedar olanlar, kendilerine düşen paylarını zaten alacaklar. Kalan diğer etleri de paketleyerek yetim ve muhtaç ailelere ulaştıracağız. Böylece onların bu bayramda sevinçli bir şekilde Kurban Bayramı'nı geçirmelerini ve sofralarında et bulmalarını sağlayacağız inşallah." ifadelerini kullandı.

"Memnuniyet verici bir kurban kesim organizasyonu görmekteyiz"

Herkese hayırlı bayramlar dileyerek konuşmasına başlayan Kimyagerler Derneği Marmara Bölge Temsilcisi Ahmet Aktaş, bu bayramın tüm Müslümanlara hayırlı kapılar açması temennisinde bulundu.

Kurban kesim yerlerindeki hijyen kurallarının önemine dikkat çeken Aktaş, "Tekrardan bir Kurban Bayramı'nda Umut Kervanı kurban kesim tesisindeyiz. Bir kalabalık var, görevli arkadaşlar insanları uyarıyor. Herkesin yüzünde maske bulunuyor. Kesimhanenin giriş kısmında dezenfektan konulmuş ve ateş kontrolleri yapılıyor. Pandemi bölgesinde değişik bir kesim etkinliği olsa da burada görevliler yeterince mevcut. Olabildiğince sosyal mesafe ile korunmaya çalışılıyor. En kısa sürede herkes kurban kesim ibadetini yerine getirip gitmeye çalışıyor. Birçok ülkeyi dolaşıp gezdik. Şu anda memnuniyet verici bir kurban kesim organizasyonu görmekteyiz." ifadelerini kullandı.

"İlk defa böyle temiz ve hijyenik bir şekilde kurban kesimini gördüm"

Kurban kestirmek için kesim yerine gelen hayırseverlerden Hüseyin Elibüyük, "Umut Kervanı Vakfı'na çok teşekkür ederiz, çok memnun kaldık. Ben 20 senedir kurban kestiriyorum, ilk defa böyle temiz ve hijyenik bir şekilde kurban kesimini gördüm. Umut Kervanı çok güzel çalışıyor. Pandemiden ötürü burada arkadaşlar güzel bir şekilde ilgileniyorlar. Hepsine çok teşekkür ediyorum. Herkesin Kurban Bayramı'nı tebrik ediyorum." diye konuştu.

"Umut Kervanı hizmette üstün bir başarı gösteriyor"

Kurban kesim alanında hazır bulunmak isteyen hayırsever Müslüm Ayvazoğlu, "Öncelikle Kurban Bayramınız mübarek olsun. Hayırlara vesile olsun inşallah. Umut Kervanı yıllardır bir zoru başarmakta. Bu büyük organizasyonu başarmak gerçekten zor bir iş. Ama Umut Kervanı bunun üstesinden geliyor. Her seferinde gerçekten üstün başarıyla, özveriyle, güzel bir çalışmayla, naif bir karşılamayla hayırseverleri burada ağırlamakta, insanlara hizmet etmekte ve bu hizmette de gerçekten üstün bir başarı elde etmektedir. Kendilerini tebrik ediyorum. Bayramları mübarek olsun." diye konuştu.

Birçok organizasyona katıldığını ancak Umut Kervanı'nın bu konuda bir ilki başardığını dile getiren Ayvazoğlu, "Gerek uluslararası gerekse Türkiye genelinde ciddi manada bir organizasyon gerçekleştiriyorlar. Bu organizasyonun hakkını vererek başarıyorlar. Bu konuda gerek yöneticiler gerekse sahada çalışan arkadaşlar bütün gücüyle, özveriyle, aşkla, şevkle çalışmaktalar. Başarılarının devamını diliyorum. Bu arada tüm ümmetin Kurban Bayramı'nı tebrik ederiz. Hayırlara vesile olsun. Bu Coronavirus salgınının bir an önce ümmetin üzerinden kalkmasını, ümmetin feraha, huzura ve vahdete kavuşmasını diliyorum." temennilerinde bulundu. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir