• DOLAR 7.292
  • EURO 8.536
  • ALTIN 477.149
  • ...
Umut Kervanı Batman’da yüzlerce kurban kesti
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Başlattıkları kurban bağışı kampanyasıyla fakirlerin yüzünün gülmesi için yoğun bir çaba içerisine giren Umut Kervanı, kesilen kurbanları, bayramın 4’üncü gününe kadar ihtiyaç sahiplerine dağıtmayı hedefliyor.

Bayramın birinci gününde hummalı bir çalışma yürüten ve binlerce aileye kurban eti ulaştıracak olan Umut Kervanı, üye ve gönüllüleriyle bayram namazının ardından mezbahaneye geldi.

 

Kurbanlıklar, uzman kişiler tarafından tekbir ve salavatlar eşliğinde kesildi. 

Kurban Bayramı'nın İslam ümmetine hayırlara vesile olmasını temenni eden Batman Umut Kervanı Başkan Yardımcısı Bereket Şengül, kurban kesimi ile ilgili bilgi verdi.

Umut Kervanı olarak bu Kurban Bayramı'nda binlerce aileye kurban eti ulaştırmayı amaçladıklarını belirten Şengül, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da bayram namazımızı kılıp üye ve gönüllülerimiz ile beraber mezbahaneye gelerek hayırseverlerin bize verdiği vekaletler doğrultusunda kurban kesimine başladık. Bu gün kesimimiz bittikten sonra hayvanlarımızı soğuk hava depolarında dinlendireceğiz. Yarın Allah’ın izniyle üye ve gönüllülerimizle kestiğimiz kurbanları paketleyip daha sonra derneğimizde kayıtlı bulunan muhtaç ve yetim ailelere inşallah dağıtacağız. Bu sene de hedefimiz inşallah binlerce aileye ulaşmaktır. Allah-u Teâlâ hayırseverlerimizin yardımlarını kabul etsin ve mallarını kat kat bereketlendirsin.” ifadelerini kullandı. (İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir