• DOLAR 8.44
  • EURO 10.075
  • ALTIN 492.353
  • ...
İşgal çetesinin saldırısına Hizbullah karşılık verdi

KUDÜS (AA) 

İşgal çetesi sözde sözcüsü Avichay Adraee, sosyal medya hesabından yaptığı yazılı açıklamada, “Az önce Cebel Rus (Güney Lübnan) bölgesinde bir güvenlik olayı meydana gelmiştir.” ifadesini kullandı.

Olayın araştırıldığını belirten Adraee, ordunun bölgede yaşayan siyonist vatandaşlarına evlerinde kalma, gerekmedikçe araç kullanımından kaçınma talimatı verdiğini ve açık alanlardaki her tür tarımsal faaliyet ile turistik gezileri yasakladığını kaydetti.

Adraee, olaya ilişkin ayrıntı vermezken basınında yer alan haberlerde, Hizbullah güçlerinin sınırda işgal çetesi zırhlısını hedef almaya çalıştığı öne sürüldü.

Olayın hemen ardından işgal çetesi ordusu, Lübnan'ın güneydoğusundaki Kafarşuba bölgesini bir süreliğine havan ve topçu atışlarıyla hedef aldı.

Bazı evlerin zarar gördüğü saldırılarda şu ana kadar can kaybı olmadığı belirtiliyor.

Sınır bölgesinde halihazırda sükunetin hakim olduğu gözetleniyor.

Öte yandan Binyamin Netanyahu, yaptığı konuşmada, “Kuzey sınırlarımızda yaşananları takip ediyoruz. Politikamız açıktır. İran’ın Suriye sınırımızda askeri konuşlandırmasına izin vermeyeceğiz.” dedi.

İşgal çetesine karşı Lübnan ve Suriye topraklarından yapılacak her türlü saldırıdan bu ülkelerin yönetimlerinin sorumlu olacağı uyarısında bulunan Netanyahu, işgal çetesinin her türlü senaryoya hazır olduğunu vurguladı.

Hizbullah'tan misilleme

Bu arada Lübnan Hizbullahı da sınır bölgesindeki işgal rejimi hedeflerine saldırı gerçekleştirdiğini duyurdu.

 

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir