• DOLAR 9.213
  • EURO 10.762
  • ALTIN 528.052
  • ...
Batmanlı öğrencilere TÜBİTAK ödülü
Google News'te Doğruhaber'e abone olun. 

TEKNOLOJİ SERVİSİ 

Batman Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde öğrenci Semanur Çiftçi ve Tülin Taşkesen'in "Bin kalori bir bilet" projesi TÜBİTAK'ın 51. Lise Öğrencileri Araştırma Projeleri Yarışmasında teşvik ödülüne layık görüldü.

Türkiye Finaline kalarak Batman’ı temsil eden ve teşvik ödülü alma başarısı gösteren öğrenciler Tülin Taşkesen ile Semanur Çiftçi, Okul Müdürü Necmettin Doğan Kümet ve danışman öğretmenleri Bedirhan Doğan eşliğinde İl Milli Eğitim Müdürü Mahmut Kurtaran'ı makamında ziyaret ettiler.

Konuklarını ağırlayan İl Milli Eğitim Müdürü, öğrencilerle bir süre sohbet edip '1000 kalori 1 bilet' projesi hakkında öğrencilerden bilgi aldı. Ziyaretin sonunda öğrencilere kitap hediye eden Kurtaran, öğrencileri yaptıkları başarılı çalışmalardan dolayı tebrik edip bundan sonraki çalışmalar için öğrencilere başarılar diledi.

Projede, herkesi bisiklet sürmeye teşvik ederek sağlıklı bir yaşam sürdürmelerini amaçlıyor. Geliştirilen sistem sayesinde bisiklete binen kişinin yaktığı kalori miktarı ölçülüyor. Bin kaloriye ulaşan kişinin toplu taşıma kartına araca binme hakkı yükleniyor.

 

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir